Нарахування зарплати добровольцю ТРО за основним місцем роботи

Працівник вступив до лав територіальної оборони (далі – ТРО) міста. Розглянемо, як оформити та виплачувати йому зарплату за основним місцем роботи.
Запитання – відповіді
Що таке ТРО?
Спочатку розберемося, що таке ТРО та якими нормативними документами слід керуватися для оформлення дій такого працівника.
Добровольче формування територіальної громади – воєнізований підрозділ, сформований на добровільній основі з громадян України, які проживають у межах території відповідної територіальної громади, і призначений для участі в підготовці та виконанні завдань ТРО в межах території відповідної територіальної громади (пп. 2 п. 1 ст. 1 Закону від 16.07.2021 № 1702-IX «Про основи національного спротиву», далі – Закон № 1702).
Постановою КМУ від 29.12.2021 № 1449 було затверджено Положення про добровольчі формування територіальних громад (далі – Положення № 1449).
Хто може вступити до ТРО?
Відповідно до п. 16 Положення № 1449 членом ТРО може бути громадянин України віком від 18 років, який проживає на території громади, де діє ТРО, пройшов медичний, професійний та психологічний відбір (перевірку) і уклав контракт добровольця ТРО.
Отже, особа, яка бажає вступити до лав ТРО, подає заяву на ім’я командира та документи, наведені в п. 19 Положення № 1449. Протягом 7 робочих днів (далі – р. д.) командир ТРО ухвалює рішення про зарахування до членства у ТРО або надає особі обґрунтовану відмову.
У разі погодження кандидатури командир підписує з добровольцем контракт строком на три роки в чотирьох примірниках, один з яких доброволець ТРО повинен надати роботодавцю. Форму контракту затверджено наказом Міноборони від 07.03.2022 № 84. Цим наказом затверджено також зразок посвідчення добровольця ТРО.
Пам’ятаймо: доброволець Сил ТРО ЗСУ – це громадянин України або іноземець чи особа без громадянства, який перебуває в Україні на законних підставах упродовж останніх п’яти років і на добровільній основі зарахований до проходження служби у складі добровольчого формування Сил ТРО ЗСУ (п. 1 ст. 1 Закону № 1702). |
За яких умов контракт добровольця ТРО може бути припинено?
Підставами припинення контракту добровольця ТРО можуть бути (п. 23 Положення № 1449):
- закінчення строку контракту;
- порушення умов контракту або присяги добровольцем ТРО;
- заява добровольця ТРО про припинення контракту;
- призов (прийняття) на військову службу;
- укладення контракту про проходження служби у військовому резерві ЗСУ або інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, служби в правоохоронних органах;
- укладення контракту про проходження служби в держоргані спецпризначення з правоохоронними функціями, який забезпечує державну безпеку України;
- незадовільний стан здоров’я добровольця ТРО;
- наявність громадянства іншої держави.
Повний текст див. Баланс-Бюджет № 12-13 від 28 березня 2022 року