Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Новини компанії

Путівник публікацій видань «Баланс», «Баланс-Агро», «Баланс-Бюджет» за 2020 рік
12 січня 2021 р.

Путівник публікацій видань «Баланс», «Баланс-Агро», «Баланс-Бюджет» за 2020 рік

Тут ви знайдете всі вже надруковані консультації та нормативні документи з редакційними коментарями, які розміщені відповідно до звичних рубрик журналу.

Читати
Реквізити нових рахунків для сплати податків та зборів з 01.01.21 р.
6 січня 2021 р.

Реквізити нових рахунків для сплати податків та зборів з 01.01.21 р.

Нагадуємо, що з 01.01.21 р. запроваджуються нові рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів та зарахування коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Наразі ДПС оприлюднила нові реквізити рахунків для сплати податків та зборів з 01.01.21 р. для всіх областей, крім Херсонської та м. Києва.

Читати
Що робити якщо податкова запитує документи, строк зберігання яких минув
19 січня 2021 р.

Що робити якщо податкова запитує документи, строк зберігання яких минув

Ситуація. На підприємство надійшов запит від податкової з проханням подати документи за операціями з контрагентом, зокрема документи на постачання товару в період із травня по листопад 2017 року (договір постачання, специфікації, акти приймання-передачі товару).

Запитання. Чи правомірний такий запит? Адже строк зберігання запитаних документів минув. Як підприємству слід відповісти податківцям у такій ситуації?

Коротка відповідь. Підприємство має право не подавати до податкової документи, строк зберігання яких дійсно закінчився. Проте є ряд нюансів, про які варто знати. І ми вам розповімо про них у цій консультації.

Читати
Договори, які підлягають нотаріальному посвідченню, та речові права, що потребують держреєстрації
19 січня 2021 р.

Договори, які підлягають нотаріальному посвідченню, та речові права, що потребують держреєстрації

Учинені у письмовій формі правочини підлягають нотаріальному посвідченню у випадках, установлених законом або за домовленістю сторін (ст. 209 Цивільного кодексу, далі – ЦК). Тобто, якщо договір не підлягає нотаріальному посвідченню згідно із законом, за бажанням фізичної або юридичної особи будь-який правочин з її участю все одно можна посвідчити нотаріально.

Нотаріальне посвідчення правочину вчиняється нотаріусом або іншою посадовою особою, яка відповідно до закону має право на виконання такої дії. Відбувається це шляхом проставляння на договорі посвідчувального напису (ч. 2 ст. 209 ЦК). У разі недотримання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним (ч. 1 ст. 220 ЦК).

Крім того, право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації (ст. 182 ЦК).

Читати
Анонс «Баланс-Агро» № 3-4, 2021
19 січня 2021 р.

Анонс «Баланс-Агро» № 3-4, 2021

Спецвипуск "Довідник бухгалтера агробізнесу":

  • Соціальні стандарти та розрахунки для роботодавців
  • Оподаткування
  • Бухгалтерський облік та статистична звітність
  • РРО та готівкові розрахунки
  • Юридична інформація

Читати
ПСП на дітей у 2021 році
18 січня 2021 р.

ПСП на дітей у 2021 році

Нагадаємо, що податкова пільга – це сума, на яку можна зменшити оподатковуваний дохід працівника. Згідно з Податковим кодексом (далі – ПК) так звані «дитячі» пільги надаються платникам податків, які утримують двох або більше дітей віком до 18 років, є одинокими батьками або утримують дитину-інваліда до 18 років.

Основні правила застосування «дитячих» ПСП наведено в пп. 169.1.2, 169.1.3, 169.4.1 ПК, згідно з якими право на «дитячу» пільгу мають обидва батьки, але для одного з батьків граничний розмір заробітної плати, що дає право на застосування ПСП, визначається кратно кількості дітей, а для другого розмір такого доходу визначається на загальних підставах згідно з пп. 169.1.1 та абзацом першим пп. 169.4.1 ПК

Батьки, виходячи з рівня їх зарплат, самостійно приймають рішення про те, хто з них скористається правом на визначення граничного розміру доходу кратно кількості дітей. Докладніший порядок надання дитячих податкових пільг для наочності наведемо в таблиці-підказці, у якій укажемо загальний алгоритм застосування «дитячої» ПСП за категоріями одержувачів такої ПСП.

 

Читати
Якщо заборгованість із зарплати виплачується в січні 2021 року
15 січня 2021 р.

Якщо заборгованість із зарплати виплачується в січні 2021 року

Компенсація громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки виплати доходів на один і більше календарних місяців відповідно до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 21.02.01 р. № 159. Сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але не виплаченого, грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов’язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (далі – ІСЦ) у відсотках за період невиплати доходу. Дані щодо приросту ІСЦ за відповідні періоди при виплаті заборгованості в січні 2021 року наведено у таблиці.

Читати

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!