Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Новини компанії

Довідник підприємця: приклади, схеми, зразки
31 жовтня 2019 р.

Довідник підприємця: приклади, схеми, зразки

• Як стати підприємцем і як припинити підприємницьку діяльність без наслідків
• Чи може підприємець прийняти на роботу директора
• Як правильно заповнити книгу обліку
• Що загальносистемник може включити до витрат

Читати
Анонс «Баланс-Бюджет» № 44, 2019
11 листопада 2019 р.

Анонс «Баланс-Бюджет» № 44, 2019

Шановні колеги!
Головною подією кінця бюджетного року є інвентаризація, що передує складанню річної звітності. Отже, цього разу презентуємо спецвипуск «БАЛАНС-БЮДЖЕТ» за темою «Інвентаризація-2019: важливі моменти, про які не можна забувати», у якому поговоримо про нормативно-правові документи, якими регулюється процес проведення інвентаризації, а також як підготуватися до інвентаризації, із чого розпочинають її проведення, як безпосередньо перевірити наявність та придатність майна.
У нашому спецвипуску ми також розглянемо, як провести інвентаризацію в медичному закладі – комунальному некомерційному підприємстві (далі – КНП). Ми розкажемо про інвентаризацію основних засобів та інших необоротних активів, нематеріальних активів, незавершених капітальних інвестицій, запасів, готівки та грошових коштів, дебіторської та кредиторської заборгованості тощо.
Водночас ви дізнаєтесь про те, як провести інвентаризацію ліків і медвиробів у медичному закладі – КНП та як відобразити в бухгалтерському обліку операції із простроченими лікарськими засобами.
Крім того, ми розповімо про документальне оформлення результатів інвентаризації та особливості складання матеріалів інвентаризації.

Читати
Землі перейшли до ОТГ: що з договорами оренди землі
11 листопада 2019 р.

Землі перейшли до ОТГ: що з договорами оренди землі

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які мають у користуванні земельні ділянки сільгосппризначення, що розташовані за межами населених пунктів та перебувають у державній власності або передані до комунальної власності.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: чому громади угруповуються в об’єднані територіальні громади (далі – ОТГ), на яких підставах сільгоспземлі за межами населених пунктів передаються із державної власності (розпоряджається Держгеокадастр) до комунальної (ОТГ), як це впливає на чинні договори оренди земельних ділянок.

Читати
Про суттєвість в обліковій політиці та ПДВ при реорганізації
8 листопада 2019 р.

Про суттєвість в обліковій політиці та ПДВ при реорганізації

Шановні колеги, пропонуємо ознайомитись зі змістом нового випуску «БАЛАНС-АГРО» № 42.
Наближається час складання фінансової звітності. У черговому випуску «БАЛАНС-АГРО» ми розповімо про критерій суттєвості в обліковій політиці. Так, із нашої консультації ви дізнаєтеся про те, як установити та застосовувати рівень суттєвості, що під ним слід розуміти і як впливає цей рівень загалом на систему обліку та на фінансовий результат, представлений у фінзвітності. Зокрема, ми розповімо про застосування критерію суттєвості в окремих П(С)БО, рекомендовані Мінфіном пороги суттєвості та надамо власні рекомендації.

Читати
Порядок проведення індексації в листопаді 2019 року
8 листопада 2019 р.

Порядок проведення індексації в листопаді 2019 року

Індексація грошових доходів громадян проводиться відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078, у разі якщо величина індексу споживчих цін, обчисленого наростаючим підсумком, перевищить поріг індексації, установлений у розмірі 103 %. Розглянемо загальні правила та особливості її проведення в листопаді 2019 року.

Читати
Підприємець змінив адресу: порядок дій
7 листопада 2019 р.

Підприємець змінив адресу: порядок дій

Ситуація, коли підприємець за якихось причин змінює місце проживання, досить поширена. А як відомо, податковою адресою фізособи-підприємця є місце її проживання, за яким вона перебуває на обліку в податковому органі як платник податків. Тому й виникають запитання: кого слід повідомити про зміну адреси, у які строки та що буде, якщо цього не зробити. У консультації відповімо на ці запитання та розповімо, як діяти в такій ситуації.

Читати
Детінізація готівкових розрахунків і нові обмеження для єдинників: що змінилося в Податковому кодексі та Законі про РРО
7 листопада 2019 р.

Детінізація готівкових розрахунків і нові обмеження для єдинників: що змінилося в Податковому кодексі та Законі про РРО

Законопроекти № 1053 та № 1073 після бурхливих громадських обговорень усе-таки стали Законами від 20.09.19 р. № 128-IX (далі – Закон № 128, про внесення змін до Закону від 07.07.95 р. № 265/95-ВР, далі – Закон № 265) і від 20.09.19 р. № 129-IX (далі – Закон № 129, про внесення змін до Податкового кодексу, далі – ПК).

Більшість змін, що вносяться до чинного законодавства Законами № 128 та № 129, набувають чинності через 6 місяців із дня їх опублікування (20.09.19 р.), тобто з 19.04.20 р. Але окремі норми – із дати, що настає за датою опублікування законів, тобто з 20 жовтня 2019 року. На цьому моменті ми далі зупинимося докладніше.Ключова мета внесених змін – детінізація розрахунків у сфері торгівлі та послуг. Відразу зазначимо – наша реальність така, що недостатньо законодавчо закріпити правила гри, потрібний ще й контроль, тобто перевірки і відповідальність за порушення. Проте одночасно з прийняттям Законів № 128 та № 129 Президентом підписано Указ від 17.10.19 р. № 761/2019, згідно з яким Кабмін повинен за 2 тижні розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроект про запровадження дворічного мораторію на проведення перевірок підприємців (крім тих, хто здійснює високорентабельні види діяльності з істотними ризиками ухилення від оподаткування) з питання дотримання ними порядку застосування РРО.
 

Практика ведення бізнесу в Україні показує: відсутність перевірок і відповідальності породжує нехтування законами. Можу припустити, що не врятує і те, що після закінчення мораторію податківці почнуть перевіряти підприємців, які торгують уроздріб, за весь період мораторію. Але у такий спосіб знайти головне – невидані чеки буде ну дуже проблематично.

Звичайно, усе залежить від того, хто і що потрапить під мораторій. Цілком імовірно, що мораторій на перевірки істотно уповільнить процес детінізації у сфері готівкових розрахунків. На папері буде одне, а в реальності – інше. Остаточні висновки можна буде зробити після прийняття закону про мораторій. Зараз же ми зосередимося на змінах, унесених до чинного законодавства. Почнемо з основних змін у Законі № 265, що набувають чинності 19.04.20 р.

Читати

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!