Вихід учасника-фізособи з товариства: облік та податки
Учасник добровільно залишає товариство з обмеженою відповідальністю. При цьому такий учасник може претендувати на виплату компенсації вартості його частки в статутному капіталі товариства – емітента корпоративних прав. Від способу виходу учасника з ТОВ, форми належної йому «вихідної» виплати (грошима або майном), а також його резидентського статусу залежить відображення такої операції у бухгалтерському та податковому обліку товариства.
У практичному керівництві № 16 «Вихід учасника-фізособи з товариства: облік та податки» ми розповімо про процедуру виходу з ТОВ та її документальне оформлення, а також про особливості бухгалтерського та податкового обліку товариства – платника податку на прибуток та ПДВ у разі, коли учасник, який виходить, є фізособою (у т. ч. фізособою-нерезидентом).
З матеріалів видання ви, зокрема, дізнаєтесь:
- які юридичні нюанси виходу учасника з товариства у воєнний час, а також чи обов'язково у зв'язку з таким виходом зменшувати статутний капітал товариства та як це правильно оформити;
- чи може учасник при виході з товариства забрати те майно, яке він передав як внесок до статутного капіталу;
- як розрахувати вартість «вихідної» виплати учаснику та відобразити її в обліку, у тому числі коли вартість частки не збігається з її номінальною вартістю;
- як відобразити в обліку товариства виплати учаснику в грошовій та майновій формі;
- які податкові обов'язки в частині ПДФО та військового збору несе товариство та учасник-фізособа у зв'язку зі здійсненням операцій з корпоративними правами, а також як такій фізособі розрахувати податки та подати декларацію про майновий стан та доходи.
Крім того, ми розповімо, які додаткові проблеми та податкові обов'язки з'являються у суспільства, якщо учасник, що виходить, є фізособою-нерезидентом.
Пам'ятайте, що збереження психологічної стабільності та здійснення заходів щодо відродження економічного потенціалу країни під час війни – це посильний внесок кожного в нашу перемогу. Слава Україні!
Зверніть увагу! Матеріали видання підготовлено на підставі нормативно-правових документів станом на 23 серпня 2023 року.
Практичне керівництво зацікавить керівників підприємств, бухгалтерів, фінансових директорів, економістів, підприємців.
Замовляйте прямо зараз!
Передплатіть практичні керівництва через редакцію:
• за номерами (056) 370-44-25, (044) , (067) 544-07-31;
• по електронній пошті product@balance.ua
Працюйте впевнено та без помилок!
Новини за темою:
Перелік тем практичних керівництв серії «Бібліотека «Баланс»:
- (ІІ квартал 2023 року);
- (І квартал 2023 року).