Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як у річній фінзвітності відобразити надходження в натуральній формі?

December 15, 2020

Надходження

Бюджетна установа протягом звітного року отримувала основні засоби, запаси, роботи та послуги в натуральній формі. Де у фінансовій звітності наводиться відповідна інформація?

Порядок отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування затверджено постановою КМУ від 04.08.2000 р. № 1222 (далі – Порядок № 1222). Цей документ визначає вимоги до отримання, використання та обліку благодійних (добровільних) внесків і пожертв (далі – благодійні внески) від юридичних та фізичних осіб – резидентів і нерезидентів (далі – благодійники) вказаними установами і закладами (далі – набувачі).

Благодійні внески можуть надаватися набувачам у грошовій формі для потреб їх фінансування за напрямами видатків, визначеними благодійником, а також як товари, роботи, послуги (п. 2 Порядку № 1222).

Також цим Порядком передбачено, що після надходження благодійного внеску набувач вносить зміни до спеціального фонду кошторису за напрямами видатків та відображає цей внесок у бухгалтерському обліку відповідно до чинного законодавства.

У разі отримання благодійної допомоги в натуральній формі розпорядник бюджетних коштів не пізніше останнього робочого дня місяця повинен подати в органи Держказначейства Довідку про надходження в натуральній формі:

  • або за формою додатка 37 до Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24.12.12 р. № 1407, – для державного бюджету (п. 11.17 цього Порядку);
  • або за формою додатка 26 до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну від 23.08.12 р. № 938, – для місцевого бюджету (п. 12.7 цього Порядку).

Отже, незалежно від того, що саме отримала бюджетна установа (товари, роботи чи послуги), вона повинна подати до органу Держказначейства Довідку про надходження в натуральній формі, а також наприкінці звітного року відобразити ці надходження у фінансовій звітності.

Натуральні надходження є доходом від необмінних операцій. І ось чому.

Необмінна операція – це господарська операція, яка не передбачає передання активів, послуг (робіт) в обмін на отриманий дохід або активи, але може передбачати виконання певних умов (п. 4 розд. І НП(С)БОДС 124 «Доходи»).

Безплатно отримані товари, роботи, послуги в натуральній формі суб’єкт держсектору може визнавати доходом від необмінних операцій та активом звітного періоду, в якому вони фактично були отримані (п. 3.6 розд. ІІ НП(С)БОДС 124).

Покажемо в таблиці, як відображаються у фінзвітності надходження в натуральній формі.


п/п

Назва форми
фінансової звітності

Розділ/код
рядка

Назва рядка

1

2

3

4

1

Форма № 1-дс «Баланс»

Розділ І.
Розділ ІІ

Нефінансові активи.
Фінансові активи

1420

Фінансовий результат

2

Форма № 2-дс «Звіт про фінансові результати»

2130

Інші доходи від необмінних операцій

2390

Профіцит/дефіцит за звітний період

3

Форма № 3-дс «Звіт про рух грошових коштів»

3045

Інші надходження від необмінних операцій

3130

Інші витрати за необмінними операціями

* Надходження в натуральній формі

* Витрати в натуральній формі

4

Форма № 5-дс «Примітки до річної фінансової звітності»

189

Отримання благодійних грантів, дарунків

193

Вартість безоплатно отриманих основних засобів (крім внутрі­відомчої передачі)

890

Гранти та дарунки

950

Сума отриманих активів, робіт (послуг) у натуральній формі

Джерело: "Баланс-Бюджет" № 52-53, який виходить з друку 21.12.20 р.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!