Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Знайомтеся ближче: екоподаток за утилізацію транспортних засобів

18 жовтня 2013 р.

Нашим читачам не звикати до змін, які безкінечно вносяться до Податкового кодексу (далі – ПК). Тому варто ближче познайомитися з нововведеннями, які внесено до розд. VIII ПК «Екологічний податок» Законом від 04.07.13 р. № 422-VII. Нагадаємо, що ці зміни набули чинності 1 вересня.
Як усі вже знають, склад екологічного податку поповнився податком на утилізацію транспортних засобів (далі – екоподаток на ТЗ). Його сплачують за ввезення, виробництво, придбання ТЗ і кузовів, які після зняття з експлуатації підлягають утилізації. Утилізація проводиться для забезпечення екологічної безпеки, а також безпеки життя і здоров`я громадян. У зв`язку із цим змінилося і визначення екоподатку в цілому.
Екоподаток на ТЗ має своє коло платників, свою базу, об`єкт оподаткування, ставки.
З уведенням екоподатку на ТЗ виникло запитання: чи не входить такий податок до бази обкладення ПДВ при імпорті ТЗ?
Порядок визначення бази оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, визначено п. 190.1 ПК: такою базою є договірна (контрактна) вартість, але не нижча за митну з урахуванням мита й акцизного податку. Як бачимо, екоподаток на ТЗ до бази обкладення ПДВ не входить.

Більш детальну консультацію див. «БАЛАНС», № 84 який виходить з друку 21.10.13 р.

из

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!