Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Знайомимся з узагальнюючою консультацією щодо військового збору

2 лютого 2015 р.

У зв’язку з актуальністю питань стосовно нарахування та сплати військового збору Державна фіскальна служба оприлюднила проект узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування доходів фізичних осіб військовим збором
В консультації дані відповіді на найактуальніші питання, зокрема, чи підлягають оподаткуванню військовим збором доходи, нараховані до 01.01.15 р., а виплачені після 01.01.15 р., які до  01.01.15 р. не оподатковувалися збором?
Закон № 71 набрав чинності з 01.01.15 р.
Згідно із статтею 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті стосунки, які виникли після набуття чинності законів і інших нормативно-правових актів.
Оскільки податковий агент зобов’язаний утримувати військовий збір при нарахуванні доходів, визначених у підпункті 1.2 пункту 161 підрозділу 10 Розділу ХХ ПК, то нараховані до 01.01.15 р. доходи, але виплачені після 01.01.15 р., не підлягають оподаткуванню військовим збором. Водночас суми доходів, нараховані після 01.01.15 р. за періоди до 01.01.15 р., підлягають оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.

За матеріалами офіційного порталу ДФС.

Новини за темою:
1,5 %-вий військовий збір з 01.01.15 р. – з об’єктів оподаткування ПДФО.
Нововведення в оподаткуванні доходів громадян. Порада від експерта редакції.
Військовий збір з 01.01.15 р. – з усіх виплат.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!