Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Зарплата та дохід від оренди: чи потрібно подавати майнову декларацію?

March 25, 2016

Лист ДФСУ від 15.03.2016 р № 2047 / К / 26-15-13-04-14
Платник ПДФО зобов'язаний подавати декларацію про майновий стан і доходи, якщо протягом звітного року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами одночасно двома або більше податковими агентами. При цьому загальна річна сума таких доходів повинна перевищувати 120 розмірів мінімальної зарплати (у 2015 році - 146 160 грн).
Податківці відзначили, що договір найму (оренди) не може бути віднесений до договору про надання послуг. Адже договір оренди нерухомого майна належить до договорів цивільно-правового характеру, які є угодою між громадянином і підприємством або підприємцем. Предметом такої угоди є виконання фізичною особою певної роботи, спрямованої на досягнення конкретного результату, а предметом договору про надання послуг та договору найму - різні об'єкти цивільних прав.
Отже, якщо фізична особа протягом звітного року одержував доходи у вигляді заробітної плати від одного роботодавця, а також доходи від надання нерухомості в оренду від податкових агентів (незалежно від їх кількості), то у такої особи не виникає обов'язку з подання річної декларації про майновий стан і доходи.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Zarplata-i-doxod-ot-arendy-nuzhno-li-podavat-imushhestvennuyu-deklaraciyu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!