Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Закон № 643-VIII щодо удосконалення функціонування СЕА ПДВ вже в дії: ПОВНИЙ ТЕКСТ!

July 29, 2015

З 29.07.15 р. набув чинності Закон від 16.07.15 р. № 643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість»

Цей Закон, зокрема, спрямований на удосконалення функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, яка з 1 лютого поточного року працювала у тестовому режимі, а з 1 липня переведена у звичайний режим роботи.

Так, скорочено перелік реквізитів податкової накладної, які втратили актуальність у зв`язку із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ; надається можливість складання раз на місяць (в останній день місяця) зведених податкових накладних у разі здійснення постачання товарів (послуг), постачання яких має безперервний або ритмічний характер (як платникам, так і неплатникам ПДВ).

Крім цього, запроваджується надання платнику податку на його запит інформації про рух коштів на його рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ шляхом надсилання електронного повідомлення.

Встановлено, що на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ не поширюється дія Закону «Про виконавче провадження», зокрема на кошти, що перебувають на таких рахунках, не може бути накладено арешт, звернено стягнення.

Вимоги, сформовані відповідно до Закону «Про виконавче провадження» до набрання чинності цим Законом щодо коштів, які перебувають на рахунках в системі електронного адміністрування ПДВ, вважаються анульованими.

При цьому передбачається зняття до 04.08.15 р. органом, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, арешту з коштів, що перебувають на рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ, на які були сформовані вимоги відповідно до Закону «Про виконавче провадження».

Закон від 16.07.15 р. № 643-VIII набув чинності з 29.07.15 р., крім абзаців 27 – 11 пп. 3 п. 11 розділу І (щодо застосування штрафних санкцій за завищення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних у ЄРПН), які набирають чинності з 01.08.15 р. („Голос України” від 29.07.15 р. № 135).

 

Новини за темою:

Законопроект № 2173а став Законом № 643-VIII

ПДВ (попередній огляд змін до Податкового кодексу). Порада від експерту редакції

[d2493]

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!