Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Зарахування передоплати в погашення заборгованості за іншим договором: що з ПДВ?

4 серпня 2016 р.

Як відображається в податковому обліку з ПДВ зарахування передоплати, отриманої по одному договору, в погашення заборгованості за поставлені товари по іншому договору, якщо касовий метод податкового обліку сторонами не застосовується?

При зарахуванні попередньої оплати, отриманої по одному договору, в погашення заборгованості за поставлені товари по іншому договору постачальником (продавцем) має бути складений розрахунок коригування до податкової накладної , яка була складена при отриманні коштів як попередньої оплати.
Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів, попередня оплата за які зарахована в рахунок погашення заборгованості за товари, поставлені по іншому договору.
Постачальник (продавець) товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем).
Отримувач (покупець) товарів/послуг має право зменшити податковий кредит на дату отримання розрахунку коригування незалежно від того, чи зареєстрований розрахунок коригування в ЄРПН, чи ні.
Підпунктом 8 п. 3 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість , затвердженого наказом Міністерства фінансів України   від 28.01.2016 № 21 (далі – Порядок № 21), визначено, що коригування податкових зобов’язань відображається у рядку 7 розд. І податкової декларації з ПДВ (далі – декларація).
Відповідно до п.п. 3 п. 4 розд. V Порядку № 21 коригування податкового кредиту відображається у рядку 12 розд. ІІ декларації. 
Таку відповідь податківці надали у ЗІР, категорія 101.06.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Zachislenie-predoplaty-v-pogashenie-zadolzhennosti-po-drugomu-dogovoru-chto-s-NDS

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!