Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

За відсутність можливості розрахуватись карткою – штраф 8500 гривень

15 жовтня 2013 р.

Кабмін вніс зміну до Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів, затвердженого постановою КМУ від 17.08.02 р. № 1177.
Положення доповнено нормою, відповідно до якої на суб`єктів господарської діяльності накладається стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятисот НМДГ (8500 грн.) за обмеження або відмову в реалізації прав споживача. А саме, продавець (виконавець) всіляко повинен сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та форм її оплати.
Наприклад, якщо у суб`єкта господарської діяльності встановлено касовий апарат, то він не має права не задовольнити право споживача на сплату електронними засобами платежу. У разі відмови споживач може звернутись за захистом своїх прав до Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів.

Постанова КМУ від 02.10.13 р. 727 набуде чинності з дня опублікування.

Хто, як і за що саме на практиці може накласти такий штраф і, відповідно, що робити суб`єкту господарювання, щоб цього не сталося, - читайте e коментарі юриста до даного документа в журналі «БАЛАНС» № 84 від 21.10.13 р.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!