Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

За неповагу до суду громадські активісти нестимуть відповідальність

August 11, 2016

Прес-центр судової влади України звертає увагу представників громадськості, активістів, волонтерів, які беруть участь у судових засіданнях з розгляду суспільно значимих справ, як у кримінальних, так і цивільних провадженнях, на неприпустимість  порушення правил поведінки в суді.
У кожному випадку брутальне порушення правил поведінки під час судового засідання, погрози на адресу суддів, обвинувачення у затягуванні розгляду справи тощо не сприяють встановленню справедливості та ускладнюють здійснення правосуддя. Громадські активісти та вільні слухачі, які активно виступають за справедливе покарання для підсудних, самі часто вдаються до протиправних дій: влаштовують пікетування судів та грубо порушують правила поведінки в судовому засіданні.
Останнім часом від пікетувальників потерпали Печерський, Оболонський, Голосіївський районні суди міста Києва, апеляційні суди областей.
Прес-центр судової влади вважає за необхідне попередити, що за подібні порушення чинного законодавства передбачені цілком конкретні покарання, що реалізовуються через постановлення рішення про видалення будь-кого із зали засідання та притягнення до відповідальності.
Зокрема, за непідкорення розпорядженням головуючого, або за порушення порядку під час судового засідання, а так само за вчинення дій, які свідчать про явну зневагу до суду або до встановлених у суді правил, винуваті особи можуть нести адміністративну відповідальність відповідно до частини першої статті 185³ Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу від 20 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. При цьому, питання про притягнення особи до відповідальності за прояв неповаги до суду вирішується судом негайно після вчинення порушення.
З огляду на вказане, Прес-центр судової влади звертається до громадських активістів та закликає дотримуватись належної поведінки при перебуванні у суді та пристойно поводитись у судових засіданнях, дотримуючись загальнолюдських принципів моралі та гідності. 

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Za-neuvazhenie-k-sudu-obshhestvennye-aktivisty-budut-nesti-otvetstvennost.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!