Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Вивезення громадянами-нерезидентами товарів загальною фактурною вартістю до 10 тис. євро

30 травня 2016 р.

Чи поширюються норми частини п’ятої ст. 371 Митного кодексу України, в частині підтвердження суми ввезеної іноземної валюти, при вивезенні громадянами - нерезидентами товарів, загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 євро?

Умови вивезення (пересилання) громадянами товарів за межі митної території України встановлено ст. 371 Митного кодексу України  від 13.03.12 р. № 4495- VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ). 
Товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро (крім зазначених у частині другій ст. 371 МКУ), не підлягають письмовому декларуванню при вивезенні (пересиланні) їх громадянами за межі митної території України (частина перша ст. 371 МКУ).
Товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро та на які законом встановлено вивізне мито та/або якщо відповідно до закону державними органами видаються документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, із сплатою у випадках, визначених законами України, вивізного мита та з поданням відповідних документів, виданих державними органами (частина друга ст. 371 МКУ).
При цьому, частиною п’ятою ст. 371 МКУ для громадян-нерезидентів визначено порядок декларування товарів, придбаних на території України, якщо їх загальна фактурна вартість не перевищує суми іноземної валюти, ввезеної цими громадянами в Україну. Такі товари підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, зі сплатою у випадках, встановлених законами України, вивізного мита та поданням документів, необхідних для здійснення митного контролю та оформлення.
В свою чергу частиною третьою ст. 197 МКУ визначено, що обмеження стосовно ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню), можуть встановлюватися Національним банком України.
Порядок переміщення готівки (у тому числі дорожніх чеків) і банківських металів через митний кордон України регламентується Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 27.05.08 р. № 148, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 11.06.08 р. за № 520/15211 зі змінами (далі – Інструкція № 148).
Оскільки нормами Інструкції № 148 не передбачено для громадян обов’язку здійснювати декларування готівки, що ввозиться на митну територію України, в еквіваленті до 10 000 євро, то вивезення громадянами-нерезидентами товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує зазначений еквівалент, здіснюється відповідно до норм частин першої та другої ст. 371 МКУ.
Вивезення товарів громадянами-нерезидентами, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10 000 євро, здійснюється в порядку, передбаченому частиною п’ятою ст. 371 МКУ.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Vyvoz-grazhdanami-nerezidentami-tovarov-obshhej-fakturnoj-stoimostyu-do-10-tys-evro.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!