Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Виписки, витяги та довідки в паперовій та електронній формах мають однакову юридичну силу

June 3, 2015

НБУ направив до всіх вітчизняних банків роз`яснення, яким зобов`язав банківські установи приймати електронні документи, отримані громадянами чи юридичними особами з державних реєстрів в електронній формі, так само як і їх паперові аналоги.
Документ зазначає: відповідно до Порядку надання відомостей з ЄДР юросіб та ФОП відомості, що містяться в державному реєстрі, можуть надаватися державними реєстраторами як у паперовій, так і в електронній формах.
Крім того, аналогічні документи можуть бути отримані громадянами без участі держреєстратора через офіційний веб-сайт розпорядника реєстру у вигляді електронних документів. Отримати довідку, витяг чи виписку з державних реєстрів можна, заповнивши відповідну форму на оновленому сайті Мін`юсту new.minjust.gov.ua. При бажанні отримані документи можна роздрукувати необмежену кількість разів.
Та найголовніше: пункт 2 даного наказу відповідно до положень Закону "Про електронні документи та електронний документообіг" визначає, що виписки, витяги та довідки в паперовій та електронній формах мають однакову юридичну силу.
Якщо представники якогось із органів чи банківських установ відмовляються приймати отримані через онлайн-сервіси документи, про такі випадки слід одразу повідомляти представникам Мін’юсту за телефоном гарячої лінії 0(44) 279-82-55 або листом на електронну адресу stophabar@minjust.gov.ua.

Розяснення Мін`юсту від 02.06.15 р.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!