Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Введено граничні строки отримання матеріального забезпечення

March 11, 2015

У зв’язку із прийняттям Закону від 28.12.14 р. № 77-VIII, у новій редакції викладено Закон «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».
Частиною п’ятою статті 32 Закону „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” передбачені граничні строки набуття права на матеріальне забезпечення застрахованих осіб та отримувачів допомоги.
Так, матеріальне забезпечення виплачується, якщо звернення за його призначенням надійшло не пізніше 20 календарних місяців з дня відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена сім’ї, який перебував на її утриманні.
Ця норма діє з 01.01.15 р. незалежно від дати настання страхового випадку.
Слід зазначити, що дванадцятимісячний період відлічується від закінчення страхового випадку для випадків тимчасової непрацездатності та вагітності та пологів, а у випадку смерті – від дня смерті, зазначеного у свідоцтві про смерть, від першого числа місяця, наступного за тим, у якому настала відповідна подія (відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена сім’ї, який перебував на її утриманні). Для обчислення періоду 12 календарних місяців беруться цілі місяці з 1 по 31 (30 або 28 (29) для лютого) число.
Раніше граничні строки отримання матеріального забезпечення від Фонду передбачені не були.

За матеріалами офіційного сайту ФСС з ТВП.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!