Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

ВСУ зробив висновок про страхове відшкодування

March 28, 2016

Верховний Суд України дійшов висновку, що відповідно до ст. 1194 Цивільного кодексу України (ЦК) особа, яка застрахувала свою цивільну відповідальність, у разі недостатності страхової виплати (страхового відшкодування) для повного відшкодування завданої нею шкоди зобов'язана сплатити потерпілому різницю між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою (страховим відшкодуванням). Про це йдеться в Постанові Судової палати в цивільних та господарських справах ВСУ від 10 лютого 2016 року № 6-2878цс15.
Таким чином, за змістом ст. 993 ГК України та ст. 27 Закону №85/96-ВР до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, в межах фактичних затрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за збитки.
Верховний Суд вважає, що, згідно зі ст. 1194 ГК України в системному зв'язку з ст. 993 цього Кодексу і ст. 27 Закону № 85/96-ВР, до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, переходить право вимоги до особи, відповідальної за збитки в разі недостатності страхової виплати (страхового відшкодування) для повного відшкодування завданої нею шкоди в межах різниці між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою (страховим відшкодуванням).
З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/VSU-sdelal-vyvod-o-straxovom-vozmeshhenii.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!