Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

ВСУ зробив висновок про поділ спільного майна подружжя

June 3, 2016

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 18 травня 2016 розглянув справу № 6-3037цс15 про поділ спільного майна подружжя.
Відповідно до частини першої статті 60 СК майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
Відповідно до частини першої статті 66 СК подружжя має право домовитися між собою про порядок користування майном, яке їм належить на праві спільної сумісної власності.
Частинами першою і другою статті 69 СК передбачено, що дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. Договір про поділ житлового будинку, квартири, іншого нерухомого майна, а також про виділ нерухомого майна дружині, чоловікові зі складу усього майна подружжя має бути нотаріально посвідчений.
Те ж саме зазначено і в частині четвертій статті 372 ЦК.
Виходячи із зазначених норм сімейного права домовленість про порядок користування спільним майном подружжя може бути досягнута в усній, простій письмовій чи письмовій нотаріальній формі, а договір про поділ спільного майна підлягає нотаріальному посвідченню.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/VSU-sdelal-vyvod-o-razdele-obshhego-imushhestva-suprugov.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!