Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи можливо взяти відпустку для навчання в період декретної відпустки?

5 травня 2015 р.

У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.
Зазначена відпустка може надаватись у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу.
Враховуючи зазначене, якщо працівник звільнився з попереднього місця роботи в поточному році і не скористався в цьому році своїм правом на соціальну відпустку за ст. 19 Закону  "Про відпустки", йому мала бути виплачена за неї грошова компенсація. Влаштувавшись на інше місце роботи, працівник має пред`явити довідку з попереднього місця роботи про те, що він або використав таку відпустку за 2014 рік, або отримав за неї грошову компенсацію.
Отже, на новому місці роботи працівник не матиме права на отримання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, оскільки ця відпустка надається один раз протягом відповідного календарного року.
Після закінчення відпустки у зв`язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Чинне законодавство не містить заборони перервати зазначену відпустку для отримання відпустки у зв`язку з навчанням. Видана навчальним закладом довідка-виклик, яка засвідчує факт успішного виконання працівником індивідуального плану підготовки, є підставою для надання йому оплачуваної відпустки.
Переривання відпустки для догляду за дитиною має бути належно оформлене на підставі заяви працівниці наказом роботодавця. Аналогічно після закінчення відпустки у зв`язку з навчанням може бути оформлена відпустка для догляду за дитиною.
На час додаткових відпусток у зв`язку з навчанням за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата.

Лист Мінсоцполітики від 31.07.14 р. № 292/13/133-14.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!