Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Волонтери можуть отримати право на отримання статусу учасника бойових дій

March 14, 2016

Волонтери, які надавали відповідну допомогу Збройним Силам України, іншим військовим формуванням і правоохоронним органам в районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій і збройних конфліктів, можуть отримати право на отримання статусу учасника бойових дій.
Так, зареєстрований законопроект № 4192 "Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу волонтерів".
У разі загибелі (смерті) волонтера, який надавав волонтерську допомогу в районі проведення АТО, бойових дій і збройних конфліктів, члени сім'ї, батьки та утриманці такої особи, зберігають право на всі соціальні та інші гарантії, передбачені чинним законодавством для учасників бойових дій. Відповідні зміни пропонується внести до Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Надання волонтерам статусу учасника бойових дій здійснюється в порядку і на умовах, визначених Кабміном на підставі рішення органу, визначеного КМУ. Цей орган приймає дане рішення на підставі звернення одержувачів статусу або членів його сім'ї, батьків і утриманців, у разі смерті особи, довідки судово-медичної експертизи про причини смерті або довідки про характер отриманих поранень в районі проведення антитерористичної операції, а також в разі необхідності, свідоцтв керівника одного з підрозділів Збройних Сил України, інших військових формувань тощо.
Передбачається, що дія положень цього документа поширюється на волонтерів, які надавали волонтерську допомогу в районі проведення антитерористичної операції від її початку.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Predlagaetsya-uregulirovat-status-volonterov.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!