Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Водіям повернуться «листи щастя», а фото порушень будуть в інтернеті

January 11, 2014

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 3855, яким пропонується запровадити автоматичну фото- та відеофіксацію наступних правопорушень:
- перевищення обмежень швидкості руху;
- проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху;
- порушення встановленої для транспортних засобів (далі - ТЗ) заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками;
- виїзд на смугу зустрічного руху;
- порушення правил руху через залізничні переїзди.
У разі фіксації одного із зазначених правопорушень посадова особа ДАЇ встановлює особу, за якою зареєстровано відповідний ТЗ.
Якщо ТЗ зареєстровано за фізособою, зазначена посадова особа виносить постанову про накладення адмінстягнення, яка надсилається такій фізособі рекомендованим листом із повідомленням. До постанови додається фотознімок ТЗ із зображенням його номерного знаку, зроблений в автоматичному режимі у момент вчинення адміністративного правопорушення. Крім того, у постанові зазначається адреса веб-сайту у мережі інтернет, на якому особа може ознайомитись з зображенням чи відеозаписом ТЗ у момент вчинення адміністративного правопорушення, та ідентифікатор для доступу до зазначеної інформації.
Особа, за якою зареєстровано ТЗ, протягом десяти днів з дня отримання постанови має сплатити штраф або оскаржити постанову у суді та довести, що ТЗ або його номерний знак вибув з її володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, або у момент вчинення правопорушення за кермом була інша особа.
Якщо ТЗ зареєстровано за підприємством, установою, організацією, керівнику такого підприємства, установи, організації надсилається запит про надання інформації. Такий керівник протягом п’яти днів з дня отримання запиту зобов’язаний надати інформацію про особу, яка керувала ТЗ у момент вчинення адміністративного правопорушення. За ненадання зазначеної інформації (надання неправдивої інформації) вводиться адміністративна відповідальність.
У разі, якщо керівник надасть інформацію про особу, яка керувала ТЗ у момент вчинення адміністративного правопорушення, такій особі надсилається постанова про накладення адміністративного стягнення, і ця особа має право сплатити штраф або оскаржити зазначену постанову.
У разі притягнення порушника до відповідальності відповідно до проекту застосовується мінімальний розмір штрафу, передбачений відповідною статтею КУпАП.
При цьому, якщо особа сплачує зазначений штраф протягом п’яти днів з дня отримання постанови, такий мінімальний розмір зменшується удвічі.

За матеріалами офіційного веб-порталу ВР України.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!