Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

До уваги платників акцизного податку, що реалізують пальне!

April 13, 2016

Офіс великих платників податків ДФС повідомляє, що з 01 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24.12.2015 р. N 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" (далі - Закон N 909), яким розширено перелік платників акцизного податку.
Так, згідно з пп. 212.1.15 ПКУ платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.
Реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу - це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання (пп. 14.1.212 ПКУ).
Відповідно до пп. 212.3.4 ПКУ особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.
Звертаємо уваго, що відповідно до п. 49.21 розділу II ПКУ платники, визначені пп. 212.1.15 ПКУ, зобов'язані за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.
Отже, для платників, визначених пп. 212.1.15 ПКУ, - осіб, які реалізують пальне, першим звітним (податковим) періодом буде березень 2016 року.
Зазначені платники акцизного податку будуть зобов'язані щомісяця надавати податкову звітність з акцизного податку, починаючи зі звітності за березень 2016 року - до 20 квітня 2016 року.
Також слід відмітити, що згідно п. 120.1 ПКУ відповідальність за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Якщо декларація з акцизного податку подана до контролюючого органу за місцем реєстрації з порушенням терміну, але податок був сплачений своєчасно до такого платника податків застосовуються санкції, передбачені п. 120.1 ПКУ.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Vnimaniyu-platelshhikov-akciznogo-naloga-realizuyushhix-goryuchee.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!