Замість власно вирощеного зерна відвантажено придбане: які наслідки з ПДВ?

Сільгосппідприємство в березні 2014 року отримало передоплату за зерно власного виробництва, оформило податкову накладну та включило її до спецрежимної декларації з ПДВ. Однак після збору врожаю виявилось, що власно виробленого зерна не вистачає для повного розрахунку з покупцем, і тому частину зерна, якої не вистачало для відвантаження, придбали в іншого підприємства. Які наслідки з ПДВ матиме така операція?
Відображення передоплат за сільгосппродукцію у спецрежимній декларації з ПДВ є предметом особливої уваги контролюючих органів, оскільки саме через такі операції (на їх думку) здійснюється ухилення від сплати ПДВ. Тому радимо в наведеній ситуації детально перевірити умови договору на передоплату (щоб у ньому було обов’язково зазначено, що поставлятися планувалася саме власновирощена сільгосппродукція), а також обов’язково скласти додаткову угоду про зміну умов договору.
Інший варіант виходу із наведеної ситуації – повернути частину передоплати покупцеві та оформити розрахунок коригування до податкової накладної на дату повернення коштів, а потім на підставі нового договору відвантажити покупне зерно покупцеві та отримати від нього оплату.
Більш детально див. у «БАЛАНС-АГРО» № 39, який виходить з друку 20.10.14 р.
Новини за темою:
Постачання зерна другим посередником: як оформити податкову накладну?
Обкладання ПДВ операцій із постачання зернових: роз’яснює Міндоходів.
Скасовано механізм формування регіональних ресурсів зерна.
Передача зерна на елеватор: облік у поклажодавця.
З 1 січня 2015 року всі ПН реєструються в Єдиному реєстрі.
В Єдиному реєстрі податкових накладних можна зареєструвати накладну цілодобово.
Як заповнити розрахунок коригування у разі зміни кількості та вартості товару одночасно?
Терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не переносяться.