Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Відеофіксація порушень ПДР: як працює система

July 7, 2016

Як відомо 14 липня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».
Законом передбачено введення в дію системи автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху. Для реалізації положень Закону було створено робочу групу, до якої увійшли представники МВС, Нацполіціі, представники з інших зацікавлених центральних органів виконавчої влади (Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Державної регуляторної служби).

На даний момент встановлено три камери: в місті Києві (одна камера - вул. О. Теліги, 61) і Одесі (дві камери - транспортна розв'язка «Конюшиновий міст»).
Камера фіксує перевищення швидкості, після чого дана інформація передається в центр обробки даних Національної поліції. Отримана інформація обробляється оператором - поліцейським з використанням наявних баз даних МВС. В результаті обробки виноситься електронне адміністративне постанову, яке в подальшому буде направлятися власнику транспортного засобу.
Власникам транспортних засобів з державною реєстрацією постанову відправлятиметься Укрпоштою. Щодо транспортних засобів з іноземною реєстрацією - Держприкордонслужбі (з метою вручення адміністративного постанови особі, яка ввезла цей транспортний засіб на територію України).

На даний момент відбувається фіксація тільки перевищення швидкості. Що стосується інших правопорушень, наприклад, перетин суцільних, проїзд на червоне світло світлофора і т.д., фіксується це?
На сьогоднішній день у нас відпрацьовується тільки швидкісний режим. 25% всіх ДТП трапляються через перевищення швидкості. По-друге, швидкість потрібно контролювати як в місті, так і за його межами.
На майбутнє планується запуск фіксації інших правопорушень. Але поки в пріоритеті саме фіксація перевищення швидкості.

Як бути, якщо за кермом був не власник транспортного засобу?
Такі випадки можуть бути. У такому випадку власник транспортного засобу та водій, який скоїв правопорушення, керуючи цим транспортним засобом, між собою вирішують, хто буде платити. Тобто власник повідомляє особу, що керував т / з, про те, що прийшов штраф, і повідомляє поліції, що за кермом був інший громадянин. Він повинен назвати дані цієї особи, щоб на нього оформили постанову про правопорушення.

Чи потрібно для цього викликати особа в відділ поліції? Як бути з підписом?
Ні, нікого не будуть викликати. У даній постанові підписуватися не потрібно. Воно підписується тільки працівником, який виніс постанову.

Чи буде потім прямувати цю постанову до суду?
Ні. Правопорушник просто оплачує штраф. Якщо протягом п'яти днів, то тільки 50% штрафу. Якщо після спливов місячного терміну, то ще плюс пеня, яка еквівалента подвійному розміру штрафу. Наприклад, якщо штраф 500 грн., То буде ще пеня 500 грн., І в сумі вийде 1000 грн.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Videofiksaciya-narushenij-PDD-kak-rabotaet-sistema.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!