Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Верховний Суд зробив висновок про вину перевізника за незбереження вантажу

April 12, 2016

Верховний Суд України дійшов висновку, що перевізник несе відповідальність за втрату, недостачу, псування або пошкодження прийнятих до перевезення вантажу, багажу, пошти у розмірі фактичної шкоди, якщо не доведе, що це сталося не з його вини. Про це йдеться в Постанові Судової палати в цивільних справах ВСУ від 23 березня 2016 року № 6-2086цс15.
Так, відповідно до ст. 924 цього Кодексу перевізник відповідає за збереження вантажу, багажу, пошти з моменту прийняття їх до перевезення та до видачі одержувачеві, якщо не доведе, що втрата, недостача, псування або пошкодження вантажу, багажу, пошти сталися внаслідок обставин, які перевізник не міг запобігти та усунення яких від нього не залежало.
Таким чином, законодавець покладає на перевізника обов'язок доводити наявність обставин, які звільняють його від відповідальності за незбереження вантажу.
Перевізник звільняється від відповідальності за незбереження вантажу у випадках, викликаних непереборною силою. Втрата, недостача, псування або пошкодження вантажу внаслідок випадку, необумовленого непереборною силою, відповідно до ч. 1 ст. 924 ЦК України не звільняє перевізника від відповідальності за незбереження вантажу.
З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Verxovnyj-Sud-sdelal-zaklyuchenie-o-vine-perevozchika-za-nesoxrannost-gruza.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!