Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Верховний Суд зробив висновок про дотримання банками прав споживачів фінпослуг

7 червня 2016 р.

Як відомо, Національний банк України час від часу приймає постанови, якими можливість вкладників повернути свої гроші в повному обсязі обмежується.
Такі постанови дозволяли банкам, фактично порушуючи чинне законодавство і умови укладених з вкладниками договорів, зберігати необхідні для виплати кошти.
Але не так давно, 11 травня 2016 року, Верховний Суд України прийняв постанову по справі № 6-37цс16, суть якої зводиться до того, що якщо банк зобов'язався після закінчення певного терміну повернути вкладнику обумовлену суму з відсотками, то він зобов'язаний це зробити в будь-якому випадку, навіть незважаючи на обмежувальні постанови Нацбанку.
Якщо ж банк відмовився розрахуватися з людиною або виплатив йому не всю суму, то він зобов'язаний сплатити чималу пеню - не тільки 3% річних на всю невиплачену суму сукупно, як вигідно банкам, але ще і 3% за кожен день несплати за відсутності обмежень НБУ.
Що важливо, ВСУ у своїй правовій позиції чітко вказав, що до подібних правовідносин застосовується Закон «Про захист прав споживачів».
Як відзначають експерти, не виключено, що після такого рішення кількість позовів про повернення вкладів у повному обсязі значно зросте, і вигравати такі справи буде набагато простіше.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Verxovnyj-Sud-sdelal-vyvod-o-soblyudenii-bankami-prav-potrebitelej-finuslug.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!