Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Ведеться розробка національної стратегії Поводження з відходами

April 5, 2016

Кабінет Міністрів України ініціював створення Наглядового комітету з розробки національної стратегії Поводження з відходами. Перше офіційне засідання робочої групи зі створення Наглядового комітету відбулося 1 квітня.
Учасники засідання зазначили, що реформа системи поводження з відходами спричинена вкрай незадовільним становищем у цій галузі. Сьогодні в Україні фактично відсутня точна інформація щодо обсягів відходів, кількості полігонів, сміттєзвалищ, наявних ресурсів з переробки тощо. Не побудована інфраструктура з роздільного збору, сортування та утилізації твердих побутових відходів, і, як наслідок, низький рівень перероблення й утилізації та, водночас, високий рівень їх захоронення (у 2014 році захоронено на полігонах 96,4 % ТПВ).
 У Мінекономрозвитку вже зробили перші кроки на шляху реформування системи поводження з відходами. Так, було скасовано корупційні ризики на ринку утилізації тари та пакування. Крім того, змінені правила гри у сфері утилізації відпрацьованих мастил. Але такими окремими рішеннями реформу не провести. Необхідно відбудувати нову ефективну систему поводження з відходами. І саме з цією метою необхідно розробити єдину національну стратегію.
З метою комплексного вирішення проблем у цій сфері учасники зустрічі попередньо погодили проект Меморандуму щодо співпраці у побудові в Україні ефективної сучасної системи поводження з відходами, яка відповідала б найкращим світовим практикам. Серед головних цілей меморандуму – провести моніторинг стану полігонів та сміттєзвалищ та оцінити поточний стан ресурсів України у поводженні з відходами. Крім того, сторони об’єднають зусилля для розробки національної стратегії Поводження з відходами.
Дуже важливо, що український Уряд приділяє цьому увагу. В першу чергу, це дозволить розвинути повноцінну індустрію переробки вторинної сировини, за європейським зразком. Крім того, розвиток інфраструктури збору і переробки відходів має величезне екологічне значення.
На основі національної стратегії Поводження з відходами буде доопрацювано рамковий закон про відходи, який стане основою для розробки регуляторних документів для кожного з типів вторинної сировини.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Vedetsya-razrabotka-nacionalnoj-ctrategii-Obrashheniya-s-otxodami.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!