Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

В Україні введуть сієсту і збільшать відпустку

March 15, 2016

Парламентарії в квітні планують остаточно доопрацювати і прийняти новий Трудовий кодекс України. Тому, вже зовсім скоро українців можуть чекати такі нововведення як збільшення офіційного стандартної відпустки і 2-3 годинну перерву на спеку.
Зараз в проголосований в першому читанні проект Трудового кодексу України (№1658) вносяться зміни робочою групою Мінсоцполітики, яка розглядає поправки і пропозиції до документу.
Зокрема, в 155-ту статтю кодексу хочуть внести поправку, яка дозволить працівникам робити перерву на спеку. Іншими словами, вводиться традиційна для Південної Європи сієста, коли все закриваються на перерву з 14 до 16-17 годин. Також пропонують збільшити відпустку для українців до 28 днів (зараз 24 дня).
Випробувальний термін для багатьох професій скоротять до одного місяця замісить існуючих трьох. До того ж в документі прописують право співробітників відмовитися від виконання своїх обов'язків, якщо їм не платять зарплату у встановлені терміни або виплачують її не в повному обсязі.
Новим кодексом передбачається, що роботодавці повинні будуть не просто відмовляти кандидату в прийомі на роботу, а письмово обґрунтовувати свою відмову. Причому цей документ можна буде використовувати в суді. Також представники Мінсоцполітики встали на сторону працівників і внесли правку, яка забороняє звільняти матерів, у яких є діти до шести років (зараз до трьох років).

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/V-Ukraine-vvedut-siestu-i-uvelichat-otpusk.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!