Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

В Україні спростили злиття компаній

May 19, 2016

18 квітня набули чинності зміни до Закону України "Про захист економічної конкуренції", які значно спрощують процедуру економічної концентрації. Чи зможе це поліпшити бізнес-клімат і залучити іноземних інвесторів в Україну?
Незважаючи на складну економічну та політичну ситуації в Україні, експерти все частіше говорять про повільне, але все ж зростання і розвитку економіки. Наприклад, згідно з дослідженням Bloomberg, економіка України виходить з рецесії. Про поступове підвищення конкурентоспроможності національного товаровиробника свідчить і M&A-ринок.
Щоб створити оптимальний бізнес-клімат і залучити іноземних інвесторів, Верховна Рада поступово гармонізує закони України з європейськими. Так 18 травня 2016 року в силу вступають зміни до Закону України "Про захист економічної конкуренції", які значно спрощують процедуру економічної концентрації. Необхідність прийняття подібних зміна назріла давно, адже попередня редакція Закону створювала бюрократичну тяганину і регуляторне тиску на бізнес.
В основі нової редакції Закону - позитивна практика аналогічних норм в країнах Європейського Союзу. Зокрема, мова йде про прийняте Радою ЄС Регламенті № 1033, який передбачає таку форму заявки для проведення економічної концентрації, яка створює можливість сторонам угоди надати всю необхідну інформацію в систематизованому вигляді, і тим самим, прискорити процес узгодження угоди.
У чому ж суть змін?
Серед безлічі новел варто виділити кілька ключових позитивних змін.
Перше - підвищення фінансової порога. Тепер попередньо отримувати дозвіл у АМКУ учасникам концентрації потрібно, тільки якщо сукупна вартість їхніх активів (або загальний обсяг реалізації товарів) за останній фінансовий рік перевищує 30 млн євро. При цьому вартість активів в Україні не менше ніж у двох учасників концентрації перевищує 4 млн євро у кожного. До цього вартості активів повинні були складати відповідно 12 млн євро і 1 млн євро.
Також важливо, що перед поглинанням перевірятимуть тільки концентрації між компаніями з річним оборотом понад 150 млн євро. Купівлю/продаж підприємств, вартість активів яких не більше 8 млн євро, АМКУ більше контролювати не буде.
Друга зміна також пов'язано з фінансами - збільшений розмір плати за подачу заяв про надання дозволу на концентрацію. Якщо до 18 травня потрібно було платити 300 мінімумів доходів громадян за подачу заяв, то тепер він становить 1200.
Третя новела - введення скороченої процедури розгляду заяв про надання дозволу на концентрацію. Тепер концентрації, які об'єктивно не мають ефекту на ринки товарів / послуг на території України, будуть розглядатися за спрощеною процедурою.
Визначено чіткі критерії, за якими оцінюється наявність / відсутність такого ефекту. Одним з них, наприклад, є діяльність в Україні тільки одного учасника концентрації. Також за спрощеною процедурою будуть розглядатися ситуації, коли сукупна частка учасників концентрації на певному ринку не перевищує 15 %.
Важливо, що раніше заявники в таких випадках повинні були клопотати про прискорену процедуру. А тепер АМКУ зобов'язаний законодавством розглядати такі заяви за прискореною процедурою.
Четвертий пункт - вводиться процедура попередніх консультацій. Згідно з цим пунктом, АМКУ зобов'язаний стати не лише контролюючим, але і допомагає, роз'яснюють, консультаційним органом.
Також АМКУ тепер повинен пояснювати підстави для ухвалення рішення Комітетом про надання дозволу на концентрацію. Автори закону вважають, що таким чином M&A-процедури стануть більш прозорими.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/V-Ukraine-uprostili-sliyanie-kompanij.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!