Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

В Україні можуть скасувати валютний контроль операцій з експорту послуг

April 13, 2016

При експорті послуг зовнішньоекономічний договір та акт виконаних робіт пропонують замінити іншим документом — рахунком (інвойсом) в електронному форматі.
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) розробили законопроект, який, зокрема, передбачає скасування валютного контролю операцій з експорту послуг.
Відповідний законопроект «Про внесення змін і доповнень в деякі законодавчі акти (щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг) розроблений Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми "Лідерство в економічному управлінні" спільно з Мінекономрозвитку за участю Асоціації "Інформаційні технології України", фріланс-біржі Upwork, Центру економічної стратегії і EasyBusiness.
Основний закон, в який були внесені зміни - це закон про порядок розрахунків в іноземній валюті, це те, що стосується валютного контролю.
Зокрема, згідно з розробленим законопроектом, валютний контроль щодо експорту послуг взагалі відміняється... Таким чином розмежовується надходження валюти від експорту товарів і експорту послуг. Якщо це експорт послуг, то, відповідно, валютний контроль не здійснюється, для цього банк зможе попросити у експортера підтвердження рахунку, який може бути поданий в електронному вигляді.
Згідно з розданим під час заходу прес-релізом, експорт послуг підлягає валютному контролю відповідно до чинного законодавства. Для зняття експортної операції (експорт послуг) з контролю банк змушений вимагати від експортера надання послуг зовнішньоекономічного договору, надання акту виконаних робіт, переклад документів на українську мову та скріплення документа підписами і печатками.
Одна з пропозицій USAID для спрощення контролю адміністрування процесів валютного контролю в Україні при експорті послуг— заміна при експорті послуг зовнішньоекономічного договору та акту виконаних робіт іншим документом — рахунком (інвойсом) в електронному форматі.
Крім того, в документі передбачається заборонити банкам вимагати від клієнтів перекладу документів на українську мову, у разі якщо вони оформлені англійською мовою, оскільки для малих і середніх підприємств це пов'язано зі значними додатковими витратами.
Дана ініціатива є одним з дерегуляційних кроків, коли бізнесу буде простіше вести свою діяльність в Україні... Законопроект майже доопрацьовано, триває робота над останніми штрихами і найближчим часом він буде зареєстрований.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/V-Ukraine-mogut-otmenit-valyutnyj-kontrol-operacij-po-eksportu-uslug.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!