Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

В Україні хочуть поширити транспортний податок на всі авто і мотоцикли не старше 5 років

August 18, 2015

Міністерство фінансів України пропонує поширити стягування транспортного податку на всі автомобілі і мотоцикли з терміном експлуатації не більше п’яти років, тоді як в даний час такий податок стягується тільки з автомобілів з об’ємом двигуна більше 3 л (в розмірі 25 тис. грн на рік).
Як говориться в презентації податкової реформи, розробленої відомством, крім того, пропонується ввести підвищений транспортний податок на автомобілі сегментів “преміум” і “люкс”, середня ринкова вартість яких перевищує 1 млн грн.
Також, за задумом міністерства, підвищене оподаткування повинно бути впроваджене для власників квартир і будинків, площа яких перевищує 350 кв. м і 500 кв. м відповідно.

При цьому для окремих галузей повинні бути ліквідовані пільги по оподаткуванню податком на нерухомість.
У числі пропозицій, опрацьовують відомством – єдиний підхід до оподаткування нерухомого майна, заснований на його класифікації.
Як повідомлялося, Податковий кодекс України в поточному році доповнено новим транспортним податком на розкішні авто в розмірі 25 тис. грн на рік, який стягується з автомобілів з двигунами понад 3 л і не старше п’яти років. Експерти відзначали, що таким чином під оподаткування потрапляють і автомобілі, які не відносяться до розкішних, тоді як багато авто преміум-сегмента мають двигуни менше 3 л.
Крім того, експерти критикували і пропозицію заміни цього податку диференційованим податком залежно від вартості автомобіля (починаючи з 1 млн грн) за прогресивною шкалою, оскільки припускають заниження вартості авто при їх оцінці.
Як повідомлялося, податкові пропозиції Мінфіну планується розглянути на Національну раду реформ 27 серпня.
Джерело:http://uteka.ua/channels_store/publication/V-Ukraini-xochut-poshiriti-transportnij-podatok-na-vsi-avto-i-motocikli-ne-starshe-5-rokiv-8760

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!