Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

У Раду внесений законопроект про Вищу раду правосуддя

September 27, 2016

Президент вніс до Верховної Ради законопроект № 5180 «Про Вищу раду правосуддя».
Законопроект складається із загальної та особливої ​​частин. У загальній частині вирішуються питання статусу Вищої ради правосуддя, його повноважень, порядок обрання (призначення) членів ВСП, їх статус (права, обов'язки, гарантії діяльності, порядок звільнення та припинення повноважень), структура ВСП. В особливій частині йдеться про процедурні питання здійснення повноважень Вищою радою правосуддя, його органами.
Вища рада правосуддя - колегіальний, незалежний конституційний орган суддівського самоврядування, який діє в системі правосуддя України на постійній основі. Це єдиний орган, уповноважений вирішувати питання кар'єри суддів та притягнення їх до відповідальності.
Очікується, що створення ВСП впорядкує систему органів правосуддя, усуне дублювання повноважень і створить ефективний, прозорий і аполітичний механізм прийняття рішень щодо суддівської кар'єри.
ВСП формується з 21 члена, з яких 10 вибирає з'їзд суддів з числа суддів або суддів у відставці, 2 - призначає Президент, 2 - вибирає Верховна Рада, по 2 члена вибирають з'їзд адвокатів, всеукраїнська конференція прокурорів, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів. Голова Верховного Суду входить до складу ВСП за посадою.
Надані Вищій раді правосуддя конституційні повноваження процедурно деталізовані цим проектом, зокрема, повноваження щодо прийняття остаточного рішення про звільнення судді з посади, надання згоди на затримання судді або утримання під вартою або арештом, прийняття рішення про тимчасове відсторонення судді від правосуддя і т.п.
ВСП здійснює ключову роль у формуванні суддівського корпусу - приймає рішення про внесення Президенту України подання про призначення судді на посаду за результатами розгляду рекомендації ВККС. При цьому рішення з даного подання вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше 14 членів ВСП.
Органи Вищої ради правосуддя - дисциплінарні палати - розглядатимуть дисциплінарні питання суддів усіх рівнів. До складу кожної дисциплінарної палати входить щонайменше 4 члени ВСП. Відповідно до європейських стандартів, при формуванні палат необхідно, щоб не менше половини, а якщо це неможливо - значна частина членів кожної палати, були суддями або суддями у відставці.
Проект визначено невідкладним.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/V-Radu-vnesen-zakonoproekt-o-Vysshem-sovete-pravosudiya

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!