Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

У проекті Трудового кодексу не передбачено збільшення нормальної тривалості робочого часу на тиждень

July 28, 2016

Останнім часом на теренах Інтернету поширюється інформація щодо окремих положень проекту Трудового кодексу України (далі - проект ТК), яка потребує спростування.
Зокрема зазначається, що положеннями цього законопроекту передбачається збільшення нормальної тривалості робочого часу на тиждень у порівняні з нормами чинного Кодексу законів про працю України.
Заступник Міністра соціальної політики Віктор Іванкевич підкреслює, що таке твердження не відповідає дійсності з огляду на наступне.
Відповідно до частини першої статті 50 Кодексу законів про працю України нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.
В той же час положеннями статті 130 проекту ТК, зокрема встановлено, що нормальна тривалість робочого часу становить 40 годин на тиждень.
Для окремих категорій працівників, визначених статтею 131 проекту ТК, встановлюватиметься скорочений робочий день.
Зокрема, зазначеною статтею передбачено, що скорочений робочий день встановлюється:
1) для працівників віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років - 36 годин на тиждень, для осіб віком від п’ятнадцяти до шістнадцяти років - 24 години на тиждень;
2) для працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці, - не більш як 36 годин на тиждень.
Крім того, цією статтею встановлено, що тривалість робочого часу учнів, які працюють у вільний від навчання час, не може перевищувати 12 годин на тиждень для осіб віком до шістнадцяти років і 18 годин на тиждень для осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років. Законами може встановлюватися скорочений робочий час для окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).
Статтею 138 проекту ТК встановлено, що тривалість щоденної роботи в межах робочого тижня повинна бути, як правило, однаковою. Колективним договором, а якщо він не укладався - нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), тривалість щоденної роботи може бути продовжена, але не більш як до десяти годин за умови дотримання тижневої норми робочого часу, визначеної законом.
Враховуючи вищевикладене, положеннями законопроекту не передбачено збільшення нормальної тривалості робочого часу на тиждень у порівняні з аналогічними нормами Кодексу законів про працю України.  

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/V-proekte-Trudovogo-kodeksa-ne-predusmotreno-uvelichenie-normalnoj-prodolzhitelnosti-rabochego-vremeni-v-nedelyu

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!