Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

У податковій накладній постачальника помилка в коді УКТЗЕД: коли нараховувати ПДВ, якщо товар отримувався для неоподатковуваних операцій?

7 березня 2017 р.

Підприємство придбало товар, який буде використаний у звільнених від ПДВ операціях. При його придбанні постачальник видав податкову накладну (далі – ПН), у якій було неправильно зазначено код УКТЗЕД. У якому періоді потрібно нарахувати податкові зобов'язання згідно з п. 198.5 Податкового кодексу (далі – ПК): у періоді складання ПН постачальником чи в періоді, коли постачальник виправить помилку в ПН?

Платник ПДВ при придбанні товарів, призначених для використання у звільнених від обкладення ПДВ операціях, повинен нарахувати податкові зобов’язання (у нашій ситуації – виходячи із ціни придбання товарів) і скласти зведену ПН не пізніше останнього дня місяця, у якому ці товари були придбані (п. 189.1, 198.5 ПК).
Суть цієї норми: податковий кредит за придбаннями, не призначеними для використання в оподатковуваних операціях або господарській діяльності, компенсується податковими зобов’язаннями.
Разом з тим, якщо при придбанні товарів податковий кредит не виникав (наприклад, у разі їх купівлі у неплатника ПДВ), на підставі п. 198.5 ПК податкові зобов’язання не нараховуються (лист ДФС від 12.01.17 р. № 599/7/99-99-15-03-02-17). Тобто, якщо платник податків не відображав податковий кредит через відсутність у нього на це права, підстав нараховувати компенсуючі зобов’язання в нього немає.
У яких ще випадках суми ПДВ не відносяться до податкового кредиту? Так, згідно з ПК:
• не відносяться до податкового кредиту суми ПДВ, не підтверджені ПН, зареєстрованими в ЄРПН (п. 198.6);
• не дає права на податковий кредит ПН з помилкою в коді УКТЗЕД (п. 201.10).
Виходить, що в нашій ситуації платник ПДВ не має права відобразити податковий кредит, оскільки в отриманій від постачальника ПН неправильно зазначено код УКТЗЕД.
Згідно з роз’ясненням ДФС (лист від 10.06.16 р. № 10065/5/99-99-15-03-02-16), якщо постачальник не реєструє ПН у ЄРПН, покупець повинен нарахувати компенсуючі податкові зобов’язання в періоді, коли ПН буде зареєстрована, тобто коли він матиме право відобразити податковий кредит. Оскільки наш покупець зможе відобразити податковий кредит тільки після того, як постачальник виправить помилку в коді УКТЗЕД, обов’язок нарахувати компенсуючі зобов’язання виникне в нього в періоді реєстрації розрахунку коригування для виправлення цієї помилки.
Завважимо, що в аналогічному порядку слід нараховувати компенсуючі податкові зобов’язання і в разі, коли постачальник взагалі не зазначить код УКТЗЕД у ПН.

Джерело: "Баланс" № 20, який вийшов з друку 06.03.17 р.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!