Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

В ЄРАН зареєстровано помилкову акцизну накладну: як виправити?

July 13, 2016

Яким чином виправити помилку, якщо в Єдиному реєстрі акцизних накладних зареєстрована акцизна накладна, що складена на операцію, яка не відбулась (у т. ч. невірно вказано дату складання, порядковий номер або зареєстровано двічі одну операцію)?

Податківці у ЗІР, категорія 116.13 зазначили наступне. Якщо особою, що реалізує пальне зареєстрована в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) помилкова акцизна накладна (складена двічі на одну операцію), або якщо в акцизній накладній невірно вказані дата складання чи порядковий номер, то особа, що реалізує пальне повинна скласти розрахунок коригування акцизної накладної на зменшення всього обсягу пального, що був зазначений в такій акцизній накладній. 
У разі коригування акцизної накладної, яка була надана отримувачу пального, особа, що реалізує пальне направляє такий розрахунок коригування такому отримувачу пального для реєстрації його в ЄРАН.
У разі коригування акцизної накладної, надання якої отримувачу пального не передбачено (складеної неплатникам акцизного податку або за іншими операціями, ніж реалізація пального отримувачам пального), особа, що реалізує пальне самостійно реєструє такий розрахунок в ЄРАН. 
Після чого, у разі необхідності на здійснену операцію складається та реєструється в ЄРАН акцизна накладна з зазначенням правильних реквізитів (дати та/або порядкового номеру). При цьому реєстрація в ЄРАН розрахунку коригування та/або нової акцизної накладної здійснюється з дотриманням терміну реєстрації, встановленого Податковим кодексом України.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/V-ERAN-zaregistrirovana-oshibochnaya-akciznaya-nakladnaya-kak-ispravit

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!