Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

У декрет - після відпустки для догляду за дитиною до 3-річного віку: розрахунок середньої зарплати

September 20, 2016

ФСС з ТВП повідомив про порядок розрахунку допомоги по вагітності та пологах застрахованій особі по страховому випадку, який настав в місяці, в якому вона вийшла на роботу після відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням здійснюється відповідно до Порядку № 1266.
У пункті 25 Порядку № 1266 визначено, що розрахунковий період, за який обчислюється середня заробітна плата, є 12 календарних місяців перебування в трудових відносинах ( з першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю в якому настав страховий випадок.
Якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку, середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. Якщо тарифна ставка не встановлюється, розрахунок проводиться виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленого законом на день  настання страхового випадку, що передбачено пунктом 28 Порядку № 1266.
Згідно п. 3 Порядку № 1266 до поважних причин віднесено – тимчасову непрацездатність, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустку без збереження заробітної плати.
Враховуючи те, що місяць, в якому настав страховий випадок не входить до розрахункового періоду, а в розрахунковому періоді застрахована особа в зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не мала заробітку, середня заробітна плата для обчислення їй допомоги по вагітності та пологах визначається відповідно до пункту 28 Порядку № 1266 - з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку.
При цьому, страхувальнику важливо пам’ятати, що середньоденна заробітна плата за один календарний день розраховується шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу) або її частини на середньомісячну кількість календарних днів - 30,44 (п.5 Порядку № 1266).
Сума ж допомоги по вагітності та пологах обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість календарних днів відпустки по вагітності та пологах.
Одночасно обласна дирекція наголошує, що відповідно до частини 2 статті 26 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 23.09.99 №1105 та пункту 2 Порядку № 1266 сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/V-dekret---posle-otpuska-po-uxodu-za-rebenkom-do-3-letnego-vozrasta-raschet-srednej-zarplaty

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!