Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

У 2017 знову змінять правила вступу до вишів

September 6, 2016

Міністерство освіти і науки створить робочу групу, яка розроблятиме проект Умов прийому до ВНЗ у 2017 році.
Членами групи зможуть стати ректори або представники університетів України різних профілів. Найбільше пересторог у ректорів університетів викликали питання розвитку регіональної освіти, підготовки кадрів на фундаментальні спеціальності та відповідність державного замовлення реальним потребам української економіки.
Окремо учасники наради порушили питання щодо переліку спеціальностей вищої освіти, що потребує доопрацювання та змін.
Одна з проблем на цьому шляху – конкуренція у середині спеціальностей. Саме цей фактор, як зазначив директор департаменту,  не дав набрати абітурієнтів, наприклад, на такі освітні програми, як «економічна теорія», «індонезійська мова» тощо.
Проблема  полягала в тому, що бюджетні місця виділялися на спеціальності й розподілялися між освітніми програмами, враховуючи бал студента, який подає документи. Наприклад, на “економічну теорію” були проблеми з набором студентів, оскільки студенти з більшими балами подавали документи на “Міжнародну економіку”, і ця освітня програма забрала на себе більше місць, які недоотримала “економічна теорія”.
Є два шляхи розв’язання цього питання. По-перше – це дозволити конкурсу в конкурентних умовах вирішувати важливість освітніх програм. Друге – дати мінімальну  фіксовану кількість бюджетних місць  на менш популярні освітні програми. Рішеня з цього приводу буде прийнято лише після громадських та експертних обговорень.
МОН доводилось розподіляти місця для пільгових категорій в ручному режимі. Планується, що в  цьому році після прийняття постанови Уряду, всі аспекти вступу пільгових категорій, які претендують на державну цільову підтримку, будуть закріплені в умовах вступу 2017 року.
Крім того, планується провадити вступ у різний час для військових бакалаврів та магістрів для того, щоб розвантажити систему. Спочатку найкращих студентів набиратимуть профільні військові університети, за ними проводитиметься зарахування до інших ВНЗ для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр. Магістрів планують зараховувати пізніше. Також великий розрив між прохідним балом на однакові спеціальності у вишах має зменшитися за рахунок скорочення кількості винятків щодо адресного держзамовлення – пропонують проводити широкий конкурс для всіх вишів.
Одним із пріоритетів 2017 року - вирішення проблеми незадовільної роботи ресурсу «Освіта всім», за допомогою якого абітурієнти подавали документи на вступ до вишів.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/V-2017-snova-izmenyat-pravila-postupleniya-v-vuzy.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!