Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Затверджено Методрекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

September 29, 2016

НАЗК прийняло рішення від 14.07.16 р. № 2 "Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів".
Метою рекомендацій є формування єдиного підходу осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,та прирівняних до них осіб до розуміння і дотримання правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, запроваджених Законом.
У цих рекомендаціях  узагальнено  та  використано  позитивну  практику попередніх  років, напрацьовану  міжнародними організаціями, національними державними  органами,  науковими  установами,  інститутами  громадянського суспільства, та запропоновано на основі чинного законодавства з урахуванням міжнародного  досвіду  базові  практичні  інструменти  для  підвищення ефективності виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
Конфлікт інтересів - це ситуація, при якій службова особа,виконуючи  свої  обов'язки, має приватний  інтерес  (особисту заінтересованість), який хоча і не обов'язково призводить до прийняття неправомірного рішення або вчинення неправомірного діяння, але здатний до цього призвести.
Слід звернути увагу, що на відміну від попереднього Закону України «Про засади  запобігання  та  протидії  корупції», в  якому  надавалось  загальне визначення конфлікту інтересів, чиннийЗакон виділив два його види:
- реальний конфлікт інтересів;
- потенційний конфлікт інтересів.
Також у методичних рекомендаціях наведено приклади тестів, які допоможуть встановити наявність конфлікту інтересів, алгоритм дій працівника у зв’язку із встановленням наявності конфлікту інтересів, типові приклади ситуацій конфлікту інтересів.
Крім цього, в Методичних рекомендаціях розглянуто окремі види обмежень, пов’язаних із конфліктом інтересів, такі як:
- Сумісництво та суміщення.
Забороняється  займатися  іншою  оплачуваною  (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики  із  спорту)  або  підприємницькою  діяльністю,  якщо  інше  не передбачено Конституцією або законами України;
- Одержання подарунка. Забороняється безпосередньо або через  інших  осіб  вимагати,  просити,  одержувати  подарунки  для  себе  чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб:
а)  у  зв’язку  із  здійсненням  такими  особами  діяльності,  пов’язаної  із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
б) якщо особа, яка дарує, перебуває в підпорядкуванні такої особи. При цьому  не  має  значення сам  характер  підпорядкування:  безпосередній  чи опосередкований;
- Спільна робота близьких осіб. Зокрема, зазначені категорії осіб не можуть:
а)  мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або
б) бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам.
У Методичних рекомендаціях детально розглянуто: запобігання конфлікту інтересів у зв’язку із наявністю в особи підприємства чи корпоративних прав; обмеження після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; відповідальності за вчинення дій, прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів; усунення наслідків вчинення дій, прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Utverzhdeny-Metodrekomendacii-po-voprosam-predotvrashheniya-i-uregulirovaniya-konflikta-interesov.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!