Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Установлено нові вимоги до небанківських валютообмінних установ

4 січня 2016 р.

НБУ встановив нові вимоги до небанківських фінансових установ (далі - НФУ), що проводять валютно-обмінні операції.
Так, за аналогією з банками, на небанківські фінансові установи покладено обов’язок надавати інформацію про структуру власності та власників із істотною участю в таких установах.
Підвищуються вимоги до мінімального розміру власного капіталу НФУ для діяльності з обміну валют. Капітал має становити не менше, ніж 20 млн. грн., якщо кількість структурних підрозділів не перевищує 100. Кожне додаткове збільшення їх кількості на 50 одиниць вимагає збільшення капіталу на 5 млн. грн.
Крім того, установлені такі нові вимоги:
- наявність документа, яким встановлено розмір авансу в готівковій іноземній валюті та гривнях та максимальна сума залишків в касі фінансової установи та пункті обміну валюти в готівковій іноземній валюті;
- наявність юридично оформленого документа, що підтверджує право власності на приміщення, у якому розміщений відокремлений підрозділ, пункт обміну валюти фінансової установи або право оренди на це приміщення на строк не менше, ніж один рік;
- закріплена необхідність наявності РРО в касі фінансової установи, її відокремлених підрозділах та пунктах обміну валюти, у яких проводиться обмін валют;
- розміщення інформації про встановлені курси обміну валют у мережі Інтернет;
- уведено нову форму звітності для фінансових установ – звітну довідку про касові обороти за день і залишки цінностей;
- наявність охорони; відповідного сховища; установлення системи відеоспостереження та обладнання робочих місць касирів відгороджувальними конструкціями.
Також відтепер розширено перелік інформації, яка має розміщуватися в касі фінансової установи в доступному для огляду клієнтами місці,  а саме це:
• наявність відповідного документа із зазначенням прізвища касового працівника, який допущений до здійснення валютно-обмінних операцій,
• інформація про місцезнаходження каси фінансової установи, їх відокремлених підрозділів,
• копія генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій.
Разом із тим установлено перехідний період до 01 липня 2016 року щодо нових вимог до власного капіталу та захищеності приміщень для НФУ, які одержали генеральні ліцензії до вступу в силу нових постанов.

Постанови НБУ від 29.12.15 р. № 962, 983 та № 990 набули чинності з 01.01.16 р., крім вимоги щодо наявності РРО в касах фінустанов, їх відокремлених підрозділах та пунктах обміну валюти, яка набирає чинності через 6 місяців із дня затвердження ДФС Держреєстру РРО, а також вимоги, яка набирає чинності з 01.07.16 р. щодо наявності у фінустанови документа, що підтверджує право власності на приміщення, в якому розміщений відокремлений підрозділ, пункт обміну валюти або право оренди на це приміщення на строк не менше ніж 1 рік.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!