Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Послуги надані нерезидентом: коли право на податковий кредит відсутнє

12 липня 2016 р.

Згідно з п. 187.8 ст. 187 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ  (далі – ПКУ) датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України, є дата списання коштів з банківського рахунка платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше.
Відповідно до п. 208.2 ст. 208 ПКУ отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, у порядку, визначеному ст. 201 ПКУ, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку. Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).
Пунктом 201.10 ст. 201 ПКУ передбачено, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов’язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування.
Датою віднесення сум податку до податкового кредиту для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України відповідно до п.198.2 ст. 198 ПКУ є дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в ЄРПН.
Згідно з п. 50.1 ст. 50 ПКУ якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Таким чином, якщо за операцією з постачання послуги нерезидентом отримувачем послуги не складено податкову накладну та у податковій декларації з податку на додану вартість за відповідний звітний період не відображено податкове зобов’язання, то такий платник повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну (за умови, що з дати здійснення операції не минуло 180 днів) та подати до контролюючого органу уточнюючий розрахунок, в якому задекларувати податкові зобовязання за такою операцією.
У звітному періоді, в якому платник задекларував податкові зобов’язання з ПДВ за такою операцією шляхом подання уточнюючого розрахунку, у платника виникають підстави включити такі суми ПДВ до складу податкового кредиту на підставі зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної,(за умови, якщо з дати її складення не минуло 365 календарних днів).
За відсутності складеної та зареєстрованої у встановлений законодавством термін в ЄРПН податкової накладної, право на податковий кредит у оримувача послуги не виникає.

Відділ організації роботи
Головного управління ДФС у Тернопільській області 

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Uslugi-predostavleny-nerezidentom-kogda-pravo-na-nalogovyj-kredit-otsutstvuet

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!