Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Послуги з транспортної експедиції із залученням третіх осіб нерезиденту України: що у деці з ПДВ експедитора?

12 липня 2016 р.

У випадку, якщо замовник перевезення вантажів митною територією України є нерезидент України (що не має постійного представництва на митній території України), то транспортно-експедиторські послуги, які надаються експедитором (незалежно від того, резидентом чи нерезидентом) не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість, оскільки місцем надання транспортно-експедиторських послуг нерезиденту, є місце їх надання за межами митної території України відповідно до пп. ж) п. 186.3 ст.186 ПКУ .

Згідно Розділу ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21,  до декларації вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку. Отже транспортно-експедиторські послуги, які надаються експедитором – платником ПДВ нерезиденту відображаються в рядку 5 Розділу І «Податкові зобов’язання» податкової декларації з ПДВ з позначкою «0110» (у якій відображаються розрахунки з бюджетом).

Також експедитором в податковій звітності з ПДВ відображаються обсяги придбання товарів/послуг, отримані від контрагентів, що залучені до виконання транспортно-експедиторських послуг, як з податком на додану вартість так і без податку.

При цьому, у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту та починають використовуватися в операціях, місце постачання яких розташоване за межами митної території України, експедитор зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом.

Таким чином, експедитор повинен дані податкового обліку відображати в податковій звітності з ПДВ та у разі включення сум ПДВ з придбання до складу податкового кредиту по товарах/послугах, що були використані в операціях з надання транспортно-експедиторських послуг нерезиденту, які не розглядаються як об’єкт оподаткування ПДВ, зобов’язаний нарахувати податкові зобов'язання відповідно до п.198.5 ст.198 Кодексу, відповідальність за не дотримання якого тягне за собою застосування штрафних санкцій у відповідності до п.123.1 ст.123 Кодексу.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!