Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Умови надання кредитів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб пом`якшено

8 червня 2017 р.

Нацбанк пом’якшив умови надання кредитів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд), що сприятиме підвищенню ефективності підтримки ліквідності Фонду та, відповідно, посиленню захисту інтересів вкладників банків.
По-перше, відтепер Фонд має право звернутися до Нацбанку із клопотанням про зміну умов кредитного договору в разі наявності на те обґрунтованої потреби. Клопотання має бути подане не пізніше ніж за 15 робочих днів до настання строку виконання чергових зобов’язань за кредитом.
Зокрема, Фонд матиме можливість подовжувати строк користування кредитом від НБУ. При цьому загальний строк користування кредитом з урахуванням усіх продовжень має становити не більше 5 років. Також у разі продовження строку користування кредитом процентна ставка за ним установлюється на рівні діючої процентної ставки за кредитним договором, але не менше облікової ставки НБУ на дату прийняття рішення про продовження строку користування кредитом.
По-друге, пом’якшено вимоги щодо строків погашення державних облігацій, які надаються Фондом у заставу за кредитом. Раніше НБУ приймав як заставу ті ОВДП, строк погашення яких настає не раніше ніж через два дні після строку погашення кредиту. Тепер як застава приймаються в тому числі папери, строк погашення яких настає не раніше ніж день погашення кредиту або його відповідної частини.
Водночас Нацбанк уточнив порядок користування Фондом кредитами НБУ в разі наявності у Фонду вільної ліквідності. Фонд буде зобов’язаний достроково (повністю або частково) повернути кредит, у разі наявності вільної ліквідності на підставі щомісячного розрахунку, з урахуванням вимог Закону від 23.02.12 р. № 4452-VI «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». При цьому мінімальний обсяг коштів Фонду не може бути нижчим за 2,5 % від суми гарантованих Фондом коштів вкладників.
Нацбанк, у свою чергу, має право здійснювати в день погашення облігацій договірне списання коштів із поточних рахунків Фонду на погашення заборгованості за кредитом, якщо день погашення припадає на день повернення кредиту.

Постанова Правління НБУ від 07.06.17 р. № 47 набула чинності з 08.06.17 р. («Офіційне інтернет-представництво НБУ» від 07.06.17 р.).

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!