Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Урегульовано ведення кількісно-якісного обліку зерна: є проект

29 червня 2017 р.

Мінагрополітики оприлюднило проект наказу «Про затвердження Інструкції ведення кількісно-якісного обліку зерна та продуктів його переробки на зернових складах та зернопереробних підприємствах».
Ця Інструкція встановлює процедуру ведення обліку й оформлення операцій із зерном і продуктами його переробки (далі – зерно) на зернових складах, зернопереробних підприємствах (елеваторах, хлібних базах, хлібоприймальних, борошномельних, круп’яних і комбікормових підприємствах) (далі – підприємства) незалежно від їх форм власності.
Кількісно-якісний облік зерна ведеться для визначення закономірності змін маси даної партії зерна, її залежності при зберіганні від зміни вологості, вмісту смітної домішки і втрат при зберіганні з відображенням руху зерна, операцій з доробки та переоформлення.
Облік та оформлення операцій із зерном ведуться у фізичній масі з точністю до одного кілограма. Облік продукції в упаковці стандартною масою ведеться у фізичній масі за кількістю місць.
Партія зерна та продуктів його переробки, призначені для відвантаження на експорт (сформована на портовому зерновому складі, для відвантаження безпосередньо за кордон, у порядку, установленому цією Інструкцією, із дотриманням норм законодавства щодо ведення бухгалтерського, господарського та фінансового обліку), обліковуються в кількісно-якісному обліку за місцем зберігання, як сформована партія експортного зерна, класифікована згідно з вимогами законодавства, середньозважена якість якої відповідає вимогам, що зафіксовані сторонами в експортному контракті.
Формування партій експортного зерна може здійснюватися лише зерновими складами, які провадять свою діяльність на території морських портів, згідно з Реєстром морських портів України (далі – портовий зерновий склад).
Реєстр морських портів України є єдиною електронною базою даних про морські порти, термінали та суб’єктів господарювання, що провадять свою діяльність на території морських портів.
Усі облікові документи (форми, книги, журнали тощо), які згадуються в цій Інструкції, ведуться в паперовому вигляді або можуть вестись в електронній формі з обов’язковим підтвердженням паперовими носіями.
При веденні документів в електронному вигляді кожна сторінка повинна мати порядкову нумерацію, завірятися підписом відповідальної особи (керівником підрозділу) за ведення документації. Роздрукований документ на кінець кожного місяця підписується відповідальною особою, прошнуровується та скріплюється печаткою підприємства.
При проведенні перевірок підприємств в частині кількісно-якісного обліку представник органу здійснює нагляд (контроль) за якістю зерна та продуктами його переробки.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!