Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Врегульована процедура застосування запобіжних заходів щодо держав, що не борються з відмиванням доходів

12 липня 2016 р.

Нацкомфінпослуг прийняла розпорядження від 02.06.16 р. № 1154 "Про затвердження Положення про процедуру застосування запобіжних заходів щодо країн, які не виконують або неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, і визнання такими, що втратили чинність, розпорядження Держфінпослуг від 11 листопада 2010 року № 857 та розпорядження Нацкомфінпослуг від 25 квітня 2013 № 1394".
Дія Положення поширюється на платіжні організації платіжних систем і учасників або членів платіжних систем (в частині надання фінпослуг, крім переказу грошових коштів), страховиків (перестраховиків), страхових (перестрахових) брокерів, ломбарди та інші фінансові установи, а також юридичних осіб, що надають фінансові послуги (крім тих, яких контролюють інші суб'єкти державного фінансового моніторингу).
Щодо клієнтів з ризикових держав суб'єкти первинного фінансового моніторингу повинні вживати відповідних заходів обережності:
- забезпечувати поглиблену перевірку і з'ясовувати додаткові відомості про клієнта з усіх доступних джерел до встановлення ділових відносин з особами або компаніями ризикових держав;
- забезпечувати збір необхідної інформації про зміст їх діяльності, фінансовий стан, репутацію;
- забезпечувати перевірку достовірності і повноти інформації, отриманої від клієнта;
- повідомляти Держфінмоніторинг про фінансові операції з клієнтами з ризикових країн;
- попереджати представників нефінансового сектору про те, що операції з фізичними або юридичними особами в ризикових країнах можуть містити ризик відмивання коштів або фінансування тероризму.
Суб'єкти первинного фінансового моніторингу можуть встановлювати додаткові заходи щодо ризикових держав і клієнтів в залежності від специфіки своєї діяльності.
Суб'єкт первинного фінансового моніторингу може відмовитися від проведення фінансової операції клієнтом в разі, якщо вона містить ознаки що підлягає фінансовому моніторингу. Про відмову та осіб повідомляється Держфінмоніторинг протягом одного робочого дня, але не пізніше наступного робочого дня з дня відмови.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Uregulirovana-procedura-presecheniya-otnositelno-gosudarstv-ne-boryushhixsya-s-otmyvaniem-doxodov

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!