Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Спрощено процедуру обміну інформацією між банками та Держфінмоніторингом

22 серпня 2016 р.

Національний банк України спростив процедуру обміну інформацією між банками та  Центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, та банками (Держфінмоніторингом).
Відповідні зміни зазначені у  постанові Правління НБУ від 18 серпня 2016 року № 373  “Про затвердження нормативно-правового акта Національного банку України з питань формування файлів інформаційного обміну”.
Зокрема, постановою затверджено нову інструкцію щодо формування файлів інформаційного обміну між Держфінмоніторингом і банками, яка передбачає:
·         спрощення процедури формування 15 значного коду виду фінансової операції, а саме надання можливості банкам здійснювати кодування виду фінансової операції в автоматичному режимі під час формування  файлу-повідомлення;
·          встановлення вимог щодо єдиного формату виписок за рахунком клієнта та за рахунком клієнта з використанням платіжної картки.
Зміни  сприятимуть вивільненню людських ресурсів банків, які зараз використовуються для механічної, ручної роботи по кодуванню операцій. Це дозволить  банкам  направити більше зусиль на підвищення ефективності у застосуванні ризик-орієнтованих підходів при проведенні заходів з внутрішнього фінансового моніторингу.
Постанова набирає чинності через 30 днів з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Uproshhena-procedura-obmena-informaciej-mezhdu-bankami-i-Gosfinmonitoringom

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!