Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Скасовано понад 300 регуляторних актів у рамках дерегуляції: перспективи-2018

December 21, 2017

18 грудня на засіданні Уряду, присвяченому покращенню бізнес-клімату та розвитку промисловості в Україні, було скасовано близько 300 урядових актів, які давно вже були неактуальними і лише створювали зайвий тиск на бізнес. Крім того ухвалено низку рішень на підтримку української промисловості. Зокрема:
1. Уряд спрощує розміщення іноземних організацій в Україні.
Представництва іноземних фірм та банків більше не будуть змушені погоджувати питання, пов’язані з придбанням, перебудовою чи орендою приміщення, із Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв. Якщо іноземне підприємство та фінансова установа хочуть купити нерухомість в Україні, зможе це спокійно робити без зайвої дозвільної роботи. Це ще більше відкриє Україну для міжнародних партнерів і сприятиме залученню інвестицій.
2. Уряд також запропонує Президенту скасувати Указ № 436 та укази, якими вносяться зміни до нього.
Всупереч п. 133.3 Податкового кодексу (далі – ПК), податківці систематично штрафують підприємців за порушення норм Указу № 436 з регулювання обігу готівки. Відтак, у разі втрати дії Указу № 436 будуть скасовані штрафи за:
• перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах,
• неповне оприбуткування готівки в касах,
• витрачання готівки з виручки, отриманої від реалізації продукції та інших касових надходжень на виплату заробітної плати,
• перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки,
• проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа,
• використання одержаних у банку готівкових коштів не за цільовим призначенням.
3. Скасовано необхідність проведення переоцінки запасів корисних копалин кожні 5 років.
До сьогодні всі надрокористувачі зобов’язані були проводити державну оцінку запасів родовищ корисних копалин через кожні 5 років експлуатації ділянки надр, незалежно від зміни кількісних показників запасів вуглеводнів. Монопольним правом на таку оцінку користувалася Державна комісія України по запасах корисних копалин. Відтак скасування такої норми дозволить зменшити витрати бізнесу.
4. Підвищено до 500 000 грн. річний ліміт для операцій без касових апаратів.
Тепер касові апарати будуть обов’язкові для використання лише в тому випадку, якщо річний обсяг розрахункових операцій перевищує 500 тис. грн. (постанова КМУ від 18.12.17 р. № 984 набула чинності з 20.12.17 р. («Урядовий кур’єр» від 20.12.17 р. № 240).
5. Розширено перелік компаній, які мають квоти на отримання та ввезення сировини без сплати акцизу.
Щоб забезпечити українські підприємства хімічної промисловості сировиною, Уряд суттєво розширив переліки компаній (додав 8 нових), які отримують квоти на отримання та ввезення сировини (таких речовин як толуол, ксилол, сольвент тощо) без сплати акцизу, та створив перелік підприємств, які отримують квоти на отримання та ввезення уайт-спіриту без сплати акцизу (постанова КМУ від 18.12.17 р. № 981 набуде чинності з дня офіційного опублікування).
6. Удосконалено механізми розмитнення товарів.
Наразі за відсутності попередньо поданої електронної інформації про товари на борту судна, порт не дозволяв судну закордонного плавання заходити до своєї акваторії. Відтепер за відсутності інформації про товари в електронному вигляді буде заборонене лише вивантаження товарів. Вивантаження дозволятиметься через 24 години після надання такої інформації.
Більше про промислово-дерегуляційний Кабмін шукайте в презентації: http://bit.ly/2zkc2wV

Джерело: http://www.me.gov.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!