Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Облік операцій зі сплати ПДВ через електронні рахунки бюджетними установами

23 березня 2015 р.

У зв’язку з поетапним упровадженням у 2015 році системи електронного адміністрування ПДВ бюджетні установи мають проводити не характерні для них раніше операції із перерахування коштів на електронні рахунки, відкриті для всіх платників ПДВ у Державній казначейській службі, з яких суми податку автоматично перераховуватимуться до бюджету. У цій консультації ми розглянемо питання документального оформлення та обліку таких операцій.
Відображення операції з перерахування ПДВ в обліку та звітності
Відповідно до законодавства всі господарські операції бюджетної установи на підставі первинних документів мають бути відображені в бухобліку.
Однак План рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ (далі – План рахунків), не містить норми стосовно того, який рахунок призначено для обліку грошових коштів на електронному рахунку ПДВ.
Проаналізувавши нормативно-правові акти, що регулюють питання ведення бухобліку бюджетними установами, для узагальнення методом подвійного запису інформації про наявність і рух грошових коштів на електронному рахунку ПДВ, відкритому в Казначействі, пропонуємо застосовувати такі субрахунки Плану
- 328 «Інші рахунки в казначействі», оскільки кошти, що обліковуються на електронному рахунку ПДВ, не належать до коштів, що можуть обліковуватися за субрахунками 321–327, а окремий субрахунок для обліку таких коштів не передбачено;
- 641 «Розрахунки за податками і зборами в бюджет», оскільки субрахунок, передбачений для обліку операцій за розрахунками бюджетної установи з бюджетом (у нашому випадку – ПДВ) з розподілом на види податків і зборів.
Розпорядники бюджетних коштів для забезпечення прозорого відображення в обліку операцій з руху грошових коштів та розрахунків за податками і зборами до бюджету в частині ПДВ можуть ввести нові субрахунки до субрахунків першого рівня – 328 та 641. Такі повноваження бюджетні установи мають відповідно до п. 2 Плану рахунків і це є складовою облікової політики бюджетної установи.

Більш докладну консультацію див. у журналі „БАЛАНС-БЮДЖЕТ” від 23.03.15 р. № 12.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!