Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Вимоги до кредитних посередників банків та їх діяльності

12 червня 2017 р.

Нацбанк установив вимоги до діяльності кредитних посередників у сфері споживчого кредитування відповідно до Закону від 15.11.16 р. № 1734-VIII «Про споживче кредитування» (далі – Закон № 1734).
Відповідно до встановлених вимог кредитний посередник повинен:
• належати до резидентів та мати повну цивільну дієздатність;
• мати достатній рівень знань у сфері споживчого кредитування;
• мати бездоганну ділову репутацію;
• відповідати встановленим вимогам протягом усього періоду своєї діяльності. Таку відповідність постійно контролюватиме банк, з яким кредитний посередник уклав договір.
Якщо кредитний посередник відповідає усім вимогам, то він має право розпочати свою діяльність після укладення з банком посередницького договору та оприлюднення банком даної інформації на власному сайті.
Вимоги Нацбанку сприятимуть тому, що кредитні посередники надаватимуть споживачам банківських послуг більш повну інформацію про банки, банківські продукти, умови отримання кредитів, а також нестимуть за це відповідальність перед споживачами. Це сприятиме розвитку та підвищенню прозорості ринку споживчого кредитування в Україні.
У разі невідповідності кредитного посередника встановленим вимогам банк повинен:
• достроково розірвати з ним посередницький договір;
• звернутися до Нацбанку для виключення інформації про кредитного посередника з переліку;
• припинити видачу споживчих кредитів із залученням такого кредитного посередника.
Зазначимо, що відповідальність за порушення кредитним посередником законодавства лежить на банку, з яким кредитний посередник уклав посередницький договір. Така вимога пояснюється тим, що Закон України № 1734 не наділяє Нацбанк повноваженнями застосовувати заходи впливу до кредитних посередників за порушення законодавства у сфері споживчого кредитування.
Однак Нацбанк вестиме перелік кредитних посередників банків. Ведення переліку передбачає:
• автоматичне включення чи виключення інформації про кредитного посередника (на підставі отриманого від банку файлу-повідомлення зі зворотним надсиланням НБУ квитанції-підтвердження про включення/виключення відомостей до/з переліку);
• збирання та облік загальних відомостей про кредитного посередника (найменування, адреса, номер телефону тощо) та про посередницький договір (дата укладення та номер, дата початку та закінчення дії, П.І.Б. підписантів, перелік посередницьких послуг, відомості про статус кредитного посередника).

Постанова Правління НБУ 08.06.17 р. № 50 набула чинності з 10.06.17 р. (Офіційне інтернет-представництво НБУ від 09.06.17 р.).

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!