Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Відтепер – всі обшуки та виїмки мають фіксуватися на відео

29 червня 2016 р.

Часто ми стикаємося з грубими порушеннями прав людини та вимог кримінального процесуального кодексу з боку слідчих та прокурорів. І в суді не так легко вдається довести відповідні грубі порушення. Але від сьогодні ця ситуація має змінитися. Громадськість та захисники отримали додатковий інструмент захисту від свавілля правоохоронців.
Як повідомляє Генеральна прокуратура України, Генеральний прокурор України Юрій Луценко розпорядився, щоб під час досудового розслідування кримінальних проваджень слідчим і процесуальним керівникам прокуратури необхідно здійснювати фіксацію процесуальних дій за допомогою технічних засобів в порядку, визначеному кримінальним процесуальним законодавством. Тобто іде мова про повну відеофіксацію всіх обшуків та виїмок.
Що це означає?
По-перше: слідчі вже не зможуть себе вести нахабно та протизаконно, коли їхні дії фіксують на відео;
По-друге: захисники отримують додаткове джерело доказів, які можна буде представити у суді та наочно продемонструвати порушення процесу;
По-третє: все, що буде зафіксоване на відео практично неможливо буде вкрасти, особливо це стосується виїмки, в процесі досудового розслідування.
Отже, якщо у Вас будуть проводити обшук чи виїмку – вимагайте відеофіксації, щоб в майбутньому мати додаткову можливість захистити себе.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Teper---vse-obyski-i-vyemki-dolzhny-fiksirovatsya-na-video

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!