Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Субсидія: переплата власних коштів залишається на рахунку субсидіанта

13 квітня 2017 р.

Сім’ї, яким через несвоєчасне надання місцевими органами влади інформації про склад зареєстрованих осіб та надавачами послуг – про перелік житлово-комунальних послуг і встановлені тарифи субсидія нарахована заднім числом, зможуть використати переплату в повному обсязі.
Субсидія призначається з моменту подання заяви та, відповідно, здійснюється перерахунок коштів. Але бувають випадки, коли документи оформлені, приміром, із січня, а субсидія надійшла у квітні.
Якщо сім’я весь цей час – у  січні, лютому, березні – сумлінно оплачувала рахунки за комунальні послуги і на момент надходження субсидії у неї на рахунках з’явилася переплата за рахунок власних платежів, то така сім’я має право скористатися нею коли завгодно. Наприклад, якщо родина користується газом, то переплату можна використати у літні місяці або тримати її до зими, якщо централізованим опаленням – кошти знаходитимуться на рахунку до наступного опалювального сезону.
Постачальники послуг зобов’язані відображати переплату у платіжках та не повинні ігнорувати право людини нею скористатися. Відповідний механізм зафіксовано у постанові КМУ від 23.08.16 р. № 534, зокрема у формулі розрахунку повернення заощаджених субсидій.
Зауважимо, що йдеться саме про випадки, коли субсидія надходить до адресата із запізненням, обумовленим затримкою у звірянні інформації про склад сім’ї та тарифи в місті. У всіх інших випадках, якщо сім’я використала менше, ніж установлено соціальним нормативом, у наступному місяці вона має законне право використати заощаджені кошти у рахунок наступних платежів, у тому числі обов’язкової плати за комуналку.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!