Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Субсидія: відповіді на три важливих питання

13 липня 2016 р.

Нещодавно були прийняті зміни до Порядку призначення житлових субсидій. У зв'язку з цим у споживачів виникає багато питань.

1. Як призначають субсидію особам, які мають право на пільги?

Особам, які мають право на пільги з оплати комунальних послуг, при призначенні субсидії з 1 травня враховується вартість плати за послуги без урахування пільг.
Інформація про тих, кому нарахована субсидія, передається підприємствам-виробникам житлово-комунальних послуг для внесення до Єдиного державного реєстру пільговиків. Відповідні списки будуть надаватися постачальникам послуг щомісяця.
При цьому, якщо в графі «субсидія» у споживачів зазначено 0,00 грн. (Дуже частий випадок для неопалювального сезону), такі особи не включаються до зазначених списків. Тобто в названий період вони продовжують користуватися пільгами.

2. Що змінилося у визначенні доходу сім'ї при призначенні субсидії?

Для працездатних осіб, які не працюють і середньомісячний дохід яких менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожен місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних (2900 грн. = 1450 грн. Х 2).
В окремих випадках для осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах, за рішенням комісії може враховуватися дохід на рівні одного прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (1450 грн.). Такий же підхід застосовується до осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, але не отримують допомогу по безробіттю.
Разом з тим, є ряд категорій, яким при призначенні субсидії враховують фактичні розміри стипендій (для студентів) або соціальних виплат (допомога при народженні дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, допомога по безробіттю).
Зверніть увагу, що з переліку осіб, в дохід яких враховуються фактичні розміри соціальних виплат, виключені особи, які отримують допомогу по догляду за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку. Їм також вважають, залежно від ситуації, один або два розміри зазначеного прожиткового мінімуму.
Не буде враховується до сукупного доходу при призначенні субсидії:
- державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,
- щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату комунальних послуг.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://www.from-ua.com/

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Subsidiya-otvety-na-tri-vazhnyx-voprosa

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!