Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Середня зарплата, нарахована за час затримки розрахунку при звільненні: оподаткування

22 березня 2016 р.

Лист ДФС від 09.03.16 р. № 665/4/99-99-17-03-03-13 
Відповідно до пп. 14.1.48 ПКУ заробітна плата — це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні й компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Оскільки виплата доходу у вигляді суми середньої заробітної плати, нарахованої на підставі рішення суду за час затримки розрахунку під час звільнення працівника, здійснюється звільненому працівнику й не пов’язана з відносинами трудового найму, такий дохід обкладається ПДФО за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5% як інші доходи.
Підприємство, яке виплачує такий дохід, для такого платника податку являється податковим агентом, а тому повинно утримати ПДФО та військовий збір із суми доходу, перерахувати їх до бюджету та відобразити виплату у формі № 1ДФ.
Щодо ЄСВ. Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону про ЄСВ, перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, затверджено постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170, п. 5 р. I якого встановлено, що відшкодування, нараховані працівникам за час затримки розрахунку під час звільнення, не є базою нарахування ЄСВ.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Srednyaya-zarplata-nachislennaya-za-vremya-zaderzhki-rascheta-pri-uvolnenii-rabotnika-nalogooblozhenie.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!